Svátek má: Nikola

Byznys

Velikost textu:

Světová banka kritizuje ukrajinskou vládu, že nezlepšuje životy občanů

Světová banka kritizuje ukrajinskou vládu, že nezlepšuje životy občanů

Ředitelka Světové banky pro Ukrajinu, Bělorusko a Moldavsko Satu Kahkonenová kritizovala ukrajinské orgány kvůli iracionálním výdajům.

Satu Kahkonenová, ředitelka Světové banky pro Ukrajinu, Bělorusko a Moldavsko
9.duben 2017 - 07:20

„Problém je zpravidla v nehospodárnosti. Důvodem této neefektivnosti mohou být dvě – buď nesprávné přidělení prostředků (zejména pokud jde o spolufinancování projektů), nebo problémy s organizací a provádění zadávacích řízení. Ministerstva odpovědná za realizaci projektů na Ukrajině, bohužel, jsou velmi pomalá a neefektivní. Možnost podpisů realizačních smluv na různé stavební práce značně zpřísnily, a tudíž to zpomaluje realizaci projektů jako celku,"  řekla Kahkonenová v rozhovoru .

Je to „škoda“ pro ekonomický rozvoj,  přidělené prostředky nebudou zlepšovat životy obyčejných lidí.

„To je vlastně škoda, jestliže nebudou námi poskytnuté finanční prostředky zvládnuty, pak nezlepší životy obyčejných lidí,“ řekla Kahkonenová.

Ukrajina? To už je jenom bývalá země!

Podle ní v roce 2017 Světová banka začala na Ukrajině realizaci dvou projektů: první se týká NJSC „Naftogaz Ukrajiny“ a záruky na půjčku ve výši 500 milionů dolarů, druhý projekt: poskytnutí úvěru Ukrajině na  150 milionů dolarů na podporu malých a středních podniků.

(rp,prvnizpravy.cz, zn.ua, foto:arch.)