Svátek má: Ludmila

Byznys

Velikost textu:

Triumf našich vinařů na soutěži Concours Mondial de Bruxelles

Triumf našich vinařů na soutěži Concours Mondial de Bruxelles

Jedna z největších světových soutěží vín Concours Mondial de Bruxelles letos přinesla našim vinařům hned dvě vynikající zprávy.

Z Bruselu
18. května 2019 - 08:50
(Komerční sdělení)

Jednak byli naši vinaři oceněni 8 zlatými a 17 stříbrnými medailemi, jednak se zlatým hřebem finálového večera stalo vyhlášení České republiky, resp. města Brna jako pořadatele příštího, již 29. ročníku této putovní soutěže.

Během čtyř dní ve švýcarském městečku Aigle hodnotilo na 330 odborníků 9150 vín ze 46 zemí světa, mezi nimi také 103 vín z České republiky. Nejúspěšnějším co do počtu nejcennějších medailí se stalo vinařství Bohemia Sekt, které získalo 2 zlaté medaile a jednu stříbrnou. Dvě zlaté medaile si pak odváží Zámecké vinařství Bzenec. Po jedné zlaté medaili dále obdržela vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství U Kapličky a Víno Hort.

Zatímco výborné výsledky v mezinárodním srovnání řadí Českou republiku, resp. jižní Moravu již řadu let mezi nejlepší vinařské regiony na světě, z hlediska organizace jedné z nejprestižnějších světových soutěží vín čeká město Brno a Jihomoravský kraj v roce 2020 premiéra.

„Na jižní Moravu přijede elita světového vinařství a s ní stovky novinářů píšících o víně, sommelierů a dalších vinařských odborníků a my tak budeme mít možnost předvést jim nejen naše vína, ale i zdejší krajinu, turistické atraktivity a vinaře, v jejichž rukách vznikají vína nejvyšší světové kvality. Taková příležitost pro popularizaci našeho vinařství tu ještě nebyla a je naší povinností se jí chopit, jak nejlépe to jen půjde,“ informuje Ing. Pavel Krška za Národní vinařské centrum.Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles patří k nejprestižnějším a největším soutěžím vín na světě. Poprvé se konala v roce 1994. V prvních letech hodnocení probíhalo v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se např. v Bordeaux (Francie), Valencii (Španělsko), Luxemburku (Lucembursko), Guimares (Portugalsko), Bratislavě (Slovensko), Jesolu (Itálie), Plovdivu (Bulharsko), Valladolidu (Španělsko), Pekingu (Čína) dalších zemích.

Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťuje Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

(rp,tm,prvnizpravy.cz,foto:vinarskyfond)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
106
CEZ
520.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
814.6
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
833
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
690
PHILIP MORRIS CR
13580
O2 C.R.
214
UNIPETROL
382.5
VIG
613.5