Svátek má: Zlata

Politika

Velikost textu:

168 hodin chyb a omylů ČT 24 aneb povýšený generál za 3 minuty

168 hodin chyb a omylů ČT 24 aneb povýšený generál za 3 minuty

Česká televize ve svých zpravodajských pořadech a nakonec i v nedělních magazínech, ve kterých hodnotí uplynulý týden, těží ze svých záběrů politiků pořízených před nebo i po vysílání, aby je s komentářem nabídla svým koncesionářům. ČT však na své chyby sama zapomíná.

Během tří minut povýšený náměstek
10.leden 2017 - 23:01

První lednový pátek tak svými jmenovkami dokázala ČT během tří minut prvního náměstka policejního ředitele povýšit chybně označeného plk. Martina Vondráška na správně označeného brig. generála.

Další chyba nastala ve stejný den, kdy zpravodajství s časovým předstihem avizovalo tiskovou konferenci manželky amerického prezidenta Michelle Obamové. Televizní diváci pak, když k přenosu skutečně došlo,  několik minut bez překladu sledovali, jak první dáma odcházejícího amerického prezidenta děkuje na koho si v tu chvíli vzpomenula, ale v ČT  vůbec nikomu nevadilo, že ty lidi v Česku téměř nikdo nezná. Vypovídající hodnota pořadu = nula.

Česká televize, která dbá, aby v rozhovoru s kýmkoliv nezazněl jakýkoliv název firmy, hned v několika pořadech tuto zásadu porušila. Došlo k tomu v rámci jedním obchodním řetezcem dobře propracované kampaně založené na zdanlivě  rasistických názorech šířených po sociálních sítích. O co šlo? Nešťastně a navíc barevně nevhodně zařazený model černé pleti na letáku byl oblečený do černého nebo šedého oblečení a tyto hadry propagaoval. Diskuse na sociálních sítích byla plná rasismu. ČT nejenže uvedla celý název německého řetězce v několika svých pořadech včetně citace dvou mladých ministrů, kteří prohlásili, že půjdou do tohoto řetezce na just nakoupit oblečení patrně černé a šedé barvy.

(ps, ČT24, Prvnizpravy, foto: z TV)