Svátek má: Jana

Politika

Velikost textu:

Ale Soukup byl i náměstkem ministryně školství při MS v lyžování

Ale Soukup byl i náměstkem ministryně školství při MS v lyžování

"Pokud jde o někdejšího náměstka ministryně školství Soukupa, ano, je to stejný Soukup, který ve svých kabaretních pořadech v TV Barrandov rád tepe, tu pravdivě, tu nepravdivě, politiky i soukromé osoby a obviňuje je z rozkrádání veřejných peněz," tvrdí Jiří Paroubek ve svém komentáři.

Jaromír Soukup byl i náměstkem ministryně školství
23. února 2019 - 08:25

"Média, především ta bulvární, řeší v těchto dnech odpovědnost za dluh ve výši 112 mil. Kč, který vznikl jako výsledek pořádání šampionátu v lyžování v Liberci před deseti lety. Když se mě na to média zeptala, řekl jsem otevřeně, kdo si myslím, že byl za finanční problémy mistrovství světa (MS) odpovědný. Byl to v první řadě stát, přesněji vláda M. Topolánka, dále Liberecký kraj a jeho vedení a také město Liberec. Ti všichni dopustili, že se rozpočet MS v lyžování jaksi rozběhl do nekontrolované výše. A z tohoto rozpočtu MS v lyžování čerpaly firmy, které měly blízko k vládnoucím garniturám v těchto strukturách veřejné a státní správy. Tedy firmy spjaté zejména s Občanskou demokratickou stranou," napsal ve svém komentáři bývalý premiér Jiří Paroubek.

"Svůj podíl ovšem na finančních těžkostech MS měli i Zelení. Ti opanovali prostřednictvím ministryně Kuchtové a jejího náměstka Soukupa ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy po volbách v roce 2006. A jejich vlastně jedinou aktivitou v souvislosti s MS v lyžování bylo, že zlikvidovali dosavadní řídící výbor mistrovství světa, který vcelku dobře pracoval a nahradili jej jiným, povolnějším," konstatoval Paroubek.

"Pokud jde o někdejšího náměstka ministryně školství Soukupa, ano, je to stejný Soukup, který ve svých kabaretních pořadech v TV Barrandov rád tepe, tu pravdivě, tu nepravdivě, politiky i soukromé osoby a obviňuje je z rozkrádání veřejných peněz. Jaromír Soukup byl náměstkem ministryně pro sport a zcela nepochybně do jeho kompetence spadala i problematika MS v lyžování. Soukup se tedy minimálně podílel na vzniku vážných finančních problémů MS, které ve svých důsledcích vedly k tomu, že se nepodařilo naplnit nejen finanční záměr mistrovství, ale zejména představy v oblasti společenské a sportovní, které MS v lyžování mělo přinést," uzavřel svůj komentář nazvaný MS v lyžování před deseti lety  na webu Vaševěc.cz bývalý premiér Jiří Paroubek.

(ps, Vaševěc.cz, Prvnizpravy.cz, foto: z TV Barrandov)