Svátek má: Vlastimil

Politika

Velikost textu:

Bašta: Spor vynálezce se spekulantem o Evropu

Bašta: Spor vynálezce se spekulantem o Evropu

 V uplynulých dnech zaznělo vážné varování vynálezce a humanisty Billa Gatese ohledně budoucnosti Evropy (a Afriky). Obrátil se na německou kancléřku Angelu Merkelovou s varováním ohledně nekontrolovatelného přílivu migrantů z Afriky.

Jaroslav Bašta
23.červenec 2017 - 03:20

Obává se totiž o osud Evropy, o budoucnost její civilizace, národů, ekonomiky a kultury. Podle jeho názoru, bude-li pokračovat současný trend, evropská civilizace zanikne, protože se neubrání demografické agresi vycházející z černého kontinentu. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Málokdo zná Afriku a její problémy tak dobře jako majitel Microsoftu. Spolu se svou ženou jsou největšími světovými sponzory humanitárních programů programů právě v rovníkové Africe, takže jeho varování a doporučení, aby evropské státy na jedné straně více pomáhaly a investovaly v krizových oblastech na straně jedné, a všemi prostředky se bránily migraci na straně druhé, je třeba brát velmi vážně. Bohužel, neděje se tak, a ani v blízké budoucnosti dít nebude.

Bill Gates má v tomto ohledu velmi vážného konkurenta, oficiálně také filantropa, který do humanitárních projektů investuje jen nepatrně menší sumy. George Soros zastává diametrálně odlišný názor na migraci do Evropy. Považuje ji za podmínku další existence nejmenšího kontinentu a diktuje Evropské unii minimální počet přijímaných migrantů každoročně (zatím mu postačí 3 miliony) a sumu, kterou na to má vynaložit. Na rozdíl od slavného vynálezce neinvestuje „humanitární“ peníze přímo, ale prostřednictvím nestátních neziskových organizací.

Erik Best: Chce Soros změnit u nás vládu, tak jako na Ukrajině?

Disponuje proto takovým politickým vlivem, který z něho činí jednoho z nejmocnějších mužů naší planety. Velmi názorně to ukázaly poslední volby v USA. Myšlenky, které prosazuje, představují pozoruhodný mix dvou zdánlivě protichůdných ideologií – neoliberalismu a neomarxismu. Jeho největší zbraní je pak politická korektnost, kterou si snad jen omylem nenechal patentovat.

Odhrneme-li mlhu krásných slov, a podíváme se na bahnité dno každodenní politické praxe, narazíme na staré známé démony západní civilizace – rasismus a fašismus. U rasismu tou dehonestující barvou kůže již není tmavá, ale naopak světlá. Přitěžující okolností je mužské pohlaví a heterosexualita. A tak se začíná zase přepisovat historie, odstraňovat pomníky, potichu zavádět numerus clausus na univerzitách, stejně jako v minulosti jen na základě původu (a možná i náboženství). Aby náhodou někoho nenapadlo srovnávat současné dění s počátky fašismu a nacismu, každého kritika přistěhovalectví, genderové diskriminace a odstraňování pomníků, neprodleně označí za rasistu, fašistu a sexistu. A navrch za islamofoba.

Migrace je nevyhnutelná, migrace je nutná, migrace je žádoucí!

Obávám se, že pro normálního člověka se mnohé evropské univerzity, noviny a vůbec média hlavního proudu zvolna stávají soft verzí No go zón ve státech zasažených přistěhovaleckou vlnou nad snesitelnou úroveň. Třeba to bude pokročilým věkem hlavního sponzora tohoto hnutí, pana Sorose. Ví, že už nemá tolik času, proto přitvrzuje. Zatím je úspěšnější než Bill Gates. Důvodem může být i to, že řízená migrace je zatím nejlukrativnější kšeft 21. století. Investování v Africe je jen pro trpělivé, třeba pro Číňany.

Ovšem ve sporu o budoucnost Evropy se musíme postavit na stranu rozumu,  a na základě doporučení Billa Gatese zastavit neřízenou migraci za každou cenu.
   
(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)