Svátek má: Bernard

Politika

Velikost textu:

Bývalý hejtman kraje, kam patří vepřín v Letech, k ceně za zbourání

Bývalý hejtman kraje, kam patří vepřín v Letech, k ceně za zbourání

"Škoda, že vláda nenašla odvahu zveřejnit výkupní cenu. Škoda, že se proti tomu hned neozvali všichni zastánci transparentnosti a nejrůznějších registrů smluv. Podobné to bude, předpokládám, i s firmami, které vepřín budou bourat," komentuje Jiří Zimola kauzu vepřína v Letech. 

Jiří Zimola
22. srpna 2017 - 08:19
 
Nutno připomenout, že Jiří Zimola byl ještě nedávno hejtmanem Jihočeského kraje, do kterého obec Lety patří a tak má plné právo se ke kauze vepřína v Letech a tudíž i  zprávu o vládou schváleném  odkoupení vepřína v Letech pro učely jeho zbourání vyjadřovat třebaže nyní už jen na svém facebookové profilu.

"Nechme se překvapit, jaké a na koho navázané demoličtní party se v Letech objeví...," uzavřel svůj komentář  Lidovým domem z jihočeské kandidátky ČSSD vyřazený stále ještě krajský  předseda tohoto politického seskupení Jiří Zimola.


K tomu se snesla celá řada komentářů od čtenářů politikova facebooku ...

"Ano , zase jedna politická kaňka , máte ponětí kolik bylo v republice " pracovních táborů" a kolik by jsme společných peněz museli vynaložit , kdyby se postupovalo , jako v Letech.Není tajností , že Lety nás budou stát více , jak půl miliardy. A stále tvrdím , že v Letech nebyl koncetrák , byl to sběrný tábor pro osoby nepřizpůsobivé , které nechtěly pracovat . Lety je bohužel politická hříčka , která nás stojí spoustu energie a peněz," komentuje jeden ze čtenářů zprávu o vládou schválené ceně za  odkoupení vepřína v Letech.

Ten výbor chce odškodnit Romy i za genocidu v době komunismu

"Hlavně zničit chovy prasat v ČR, těžko někdo postaví jiný velkochov. Vždyť my čuníky z EU dovezeme!!!" má jasno zase jiná čtenářka.

Jurečka brečí nad poklesem výroby vepřového a Herman bourá vepřín
 
"Hlavně by to mělo platit Německo," domnívá se jiný čtenář s poznámkou ... "to bude památník i těm, kteří bez nároku na mzdu otročili za nacistů na Schwarzenbergském panství, což byl i jeden z důvodů, proč byl majetek Schwarzenbergů po válce zabavený v rámci Benešových dekretů."

Herman lže: Vepři v Letech se neválí v místech, kde byl pracovní tábor

(ps,  facebookový profil Jiřího Zimoly, Prvnizpravy.cz, foto: ps)