Svátek má: Hedvika

Politika

Velikost textu:

Dáma v modrém Ivana Zemanová předala 113 038 podpisů pro Zemana

Dáma v modrém Ivana Zemanová předala 113 038 podpisů pro Zemana

Pro kandidaturu Miloše Zemana pro druhou prezidentskou kandidaturu bylo nasbíráno 113 038 podpisů, což bylo oznámeno první listopadové pondělí  na setkání prezidentského páru se zástupci médií  v Praze v sídle Strany Práv Občanů.

Na tabulce je číslice 113 038, což je počet podpisů podporující Znovu Zemana
7. listopadu 2017 - 08:21

"Velmi si těchto podpisů vážím, protože vím, že někteří kandidáti se spokojili pouze s hlasy senátorů a poslanců," poděkovala prezidentova manželka Ivana, která ve stejný den odpoledne krabice s petičními archy  odvezla   na ministerstvo vnitra a při té příležitosti podala oficiální přihlášku svému muže.

Prvnizpravy.cz byly na místě děje ...

Dostávala jsem také mnoho milých dopisu od lidí, kteří podporují mého muže

Příprava na letmý polibek od své ženy

Miloše Zemana poslouchaly desítky novinářů

Peteční archy byly naloženy v modrém autě v krabicích na zadním sedadle a v kufru

Prezident České republiky a čestný předseda SPO Miloš Zeman, který ve svém vystoupení poděkoval rovněž Straně Práv Občanů za sběr podpisů, odpověděl i na dotazy.

Hlava státu také odmítla pochybnosti o svém zhoršujícím se zdravotním stavu. Řekl, že netrpí dnou, na kterou se jdna redaktorka ptala a zároveň že k sobotnímu dni (4. litospadu 2017) se mu vyléčila cukrovka. „V sobotu mi odešla cukrovka,” sdělil Zeman novinářům."Jen bych chtěl ČT sdělit, že je pravda, že se o pultík pravidelně opírám, a to již 25 let, nikoli tedy jenom v současnosti," poznamenal Miloš Zeman v narážce na poznámky ke  svému vystoupení při pověření Andreje Babiše sestavením vlády, kdy některá média v souvislosti s prezidentovým zdravím upozorňovala, že Zeman by se bez opírání o řečnický pultík patrně zřítil na zem.

V jistou chvíli si prezident Miloš Zeman  vyžádal polibek od své ženy, aby ji tím poděkoval a následně ji předal kytici. Nutno dodat, že polibek to byl vskutku letmý, takže jej zaznamenali jen fotografové stojící v první linii před prezidentem.

O setkání s prezidentským párem byl velký zájem médií. Setkání probíhalo ovšem ve velmi malém sále, kde  se tísnily asi dvě desítky kameramanů  a pořídit důležité záběry byl problém i pro stejný počet v sále natěsňaných fotografů.


Jinak Miloš Zeman odmítl říci, koho z dalších kandidátů považuje za největšího  soupeře. Zdůvodnil to tím, že se už při ohlášení kandidatury v březnu 2017 zřekl komentování  svých soupeřů a to hodlá dodržovat.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)