Svátek má: Ilona

Politika

Velikost textu:

Fox News: Marxovy myšlenky jsou pro mladé Američany inspirující

Fox News: Marxovy myšlenky jsou pro mladé Američany inspirující

Radikální komunistické myšlenky stále dělí americkou mládež. Jeho přívrženci doufají, že to bude model pro novou Ameriku.

Hrob Karla Marxe v Londýně
17. května 2018 - 06:20

Jestli si myslíte, že Amerika vyhrála studenou válku, pak se podívejte na nový článek na Teen Vogue s názvem “Kdo je Karl Marx: Seznamte se s vědcem-antikapitalistou„, píše se v článku Fox News. Autoři článku tvrdí, že Marx inspiroval malíře Frida Kahlo, aktivisty a spisovatele v oblasti lidských práv, ale není tady ani slovo o tom, že „diktátoři“ Josef Stalin, Mao a Pol Pot, také čerpali inspiraci od Marxe.
 
Na závěr autoři tvrdí, že adolescenti používají Marxovy myšlenky, aby pochopili, jak složité je sociální a politické klima ve Spojených státech.

Pro Angličany není Karl Marx mrtvý, je to hipster
 
S kolapsem Sovětského svazu se dostaly Marxovy myšlenky  do nové arény, do  amerických vysokých škol, institucí a médií. A nyní myšlenky Karla Marxe nejsou propagovány v Rusku nebo v Číně, ale radikálními studenty, profesory a jejich spojenci v médiích ve Spojených státech.
 
Podle nedávné studie, se stal Marx nejvíce studovaným na amerických vysokých školách, podle jeho ekonomické teorie, by komunismus měl nahradit kapitalismus.

"130 let po smrti Marxe je zde stále kapitalismus a prosperuje. Severní Korea zůstala poslední komunistickou baštou,  kromě univerzitních kruhů na Západě,“ píše se v článku Fox News.
 
Karel Marx a jeho následovníci argumentovali, že revolucionáři musí zničit kapitalistickou společnost "zesilováním protikladů". Rusko využilo tuto marxistickou myšlenku ve snaze narušit prezidentskou kampaň v USA v roce 2016. Není překvapením, že nejmocnější národ bývalého Sovětského svazu, jehož vůdcové byli vychováváni v marxistické tradici, používal tyto metody (ovšem zaplést Marxe do údajného vměšování Ruska do amerických voleb je skutečně intelektuální počin z "Jedličkárny" - pozn. red.)

Co je překvapivější, totéž dělá Donald Trump: vyvolává neshody a rostoucí nespokojenost ve společnosti, uměle vytváří "démony" a "obětní beránky".

(rp,prvnizpravy.cz,foxnews,teenvogue,foto:arch.)