Svátek má: Nina

Politika

Velikost textu:

Jaroslav Kubera: Celá planeta se nechala zblbnout magorama

Jaroslav Kubera: Celá planeta se nechala zblbnout magorama

V pořadu Interview ČT24 senátor jinak i vášnivý kuřák Jaroslav Kubera promluvil o tom, jak bude v Senátu za 14 dní hlasovat o zákazu kouření v restauracích. Nezůstalo jen u tohoto zákona, ke kterému byl host pořadu kritický.

Senátor Jaroslav Kubera
6.leden 2017 - 01:13

"Co je špatného na tom, když chce stát lidi bránit před špatnými účinky kouření?“ zazněla otázka směrem k senátorovi, který s  otazníkem na konci vět odpověděl.

"A proč tedy nejít cestou smíru? Proč tu společnost nerozdělit? Návštěva restaurace není povinná. Protože lékař, a ti kouří víc než si myslíte, tak po čtyřhodinové úspěšné operaci vyběhne ten kilometr a půl z nemocnice, aby byl mimo areál. Vyběhne na ulici a policista mu dá pět tisíc korun pokuty, protože si doktor nevšiml, že stojí na zastávce veřejné dopravy," argumentoval Kubera.

Ani podle zákona  nařízení o uzavření obchodů při některých svátcích se mu nezdá správné. "Televize by nemusela o svátcích vysílat, proč by lidé nemohli být radši s rodinou a televize může být vypnutá, jenže tohle nikoho nenapadlo," uvedl dál  senátor.

Nakonec Kubera vyděsil i zavilé nekuřáky, které upozornil, že dojde i na ně. "Dneska likvidujeme kouření, zítra to můžou být zdravé potraviny. Vždyť se podívejte, jak banky chtějí zrušit peníze. Víte proč? To není kvůli pohodlí. To je proto, abychom byli ještě víc pod kontrolou. Banky budou vědět, co a kde nakupujete. Vy si nakoupíte třikrát tlačenku a najednou k vám přijde komisař a řekne: vy nežijete zdravě a my vám zvedneme zdravotní pojištění," s vážnou tváří prohlásil senátor a primátor Teplic v jedné osobě.

A to nebylo  všechno. Za vůbec největší podvod, který má sloužit jako nástroj k ovlivňování lidí, slouží podle Jaroslava Kubery údajný hoax o globálním oteplování.

"Největší podvod tisíciletí. Celá planeta se nechala od magorů zblbnout. Že se člověk chová k planetě jako prase, to je pravda, ale že by ji člověk dokázal tak osudově ovlivnit, to je nesmysl. Je to evidentní hoax. A bude ho ten nový Chovancův úřad vyvracet? To bude velmi zajímavé,“ řekl  Kubera.

Kubera tak kritizoval i Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) na ministerstvu vnitra, které má bojovat proti propagandě a kyberútokům. "My, starší ročníky, jsme toho už hodně zažily a nám to evokuje jiné časy," řekl.

Po dalších volbách by podle Kubery mohla centrum zneužít například extremistická strana, pokud by je vyhrála. Problém je podle něj i ve výběru osob, které budou rozhodovat, kdy se jedná o hoax nebo propagandu a kdy ne.

Jaroslav Kubera je přesvědčen, že proti propagandě nás v podstatě žádný úřad neochrání. Lidé narození ještě za „totáče“ to dosud vědí. Pokud někdo nechce číst dezinformace, tak prý udělá vůbec nejlíp, když přestane číst Facebook. Především mladí lidé tráví na Facebooku mnoho času a už se jim ho nedostává na cokoli jiného. Recept je na to však jediný. Facebook je jednoho dne přestane bavit a pak se lidé budou věnovat jiným věcem.


"On už je problém to rodinné propojení, na jedné straně pan Romancov, na straně druhé paní Romancovová a ještě k tomu Jakub Janda,“ pokračoval na toto téma senátor, když komentoval personální obsazení úřadu, který bude rozlišovat co je a není pravda.

Hovořilo se i o návrhu  ústavního zákona, který má lidem umožnit použití zbraně v krizových situacích.
Jaroslav Kubera pochválil odvysílaný rozhovor s ústavním právníkem Janem Kyselou a ve shodě s ním konstatoval, že lidé se mohou bránit se zbraní v ruce už za stávající legislativní situace.

Pro příklad uvedl situaci, kdy chlap bude mít zbraň, projde všemi zkouškami, bude ji mít legálně a pak přijde domů a tam uvidí v posteli manželku s milencem." A jak se zachová, to je vždycky velmi složitá situace," konstatoval Jaroslav Kubera. 

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: z TV)