Svátek má: Johana

Politika

Velikost textu:

Je dobré zvyšovat vojenskou účast v Afganistanu, Mali anebo v Pobaltí?

Je dobré zvyšovat vojenskou účast v Afganistanu, Mali anebo v Pobaltí?

"Upřímně, nechápu, proč bychom měli zvyšovat svoji vojenskou účast např. v Afganistanu, Mali anebo v Pobaltí. K čemu je to dobré? Zdá se, že jen k tomu, aby se vyhazovaly do vzduchu peníze daňových poplatníků," poukázal na webu Vaševěc.cz Jiří Paroubek.

Jiří Paroubek
15. května 2018 - 08:27

Že náhle nastala překážka při sestavování vlády si všiml bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek, aby tuto skutečnost dál komentoval.

"Když na konci minulého týdne oba dva předsedové (snad) budoucí koaliční, menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD sdělovali veřejnosti, že jsou dohodnuti na všem a že nic nestojí v cestě jmenovaní nové vlády – tedy kromě vnitrostranického referenda ČSSD -, projevili přílišný optimismus," konstatuje Jiří Paroubek.

"Po víkendovém zasedání ÚV KSČM oběma koalujícím stranám připomněli třetí do mariáše – komunisté – že není možné dělat účet bez hostinského. A sdělili podmínky, za kterých budou ochotni – kromě těch již dříve známých podmínek – podpořit koaliční vládu hnutí ANO a ČSSD," píše se v Paroubkově komentáři.

"Ta politicky nejvýznamnější podmínka se týká zahraničních misí a závazku z dokončené koaliční smlouvy, že se bude zvyšovat účast českých vojáků v zahraničních misích. A to je výsostně levicové téma, se kterým mají komunisté pochopitelně problém. Upřímně, nechápu, proč bychom měli zvyšovat svoji vojenskou účast např. v Afganistanu, Mali anebo v Pobaltí. K čemu je to dobré? Zdá se, že jen k tomu, aby se vyhazovaly do vzduchu peníze daňových poplatníků," má jasno Jiří Paroubek.

Dobrá otázka Jiřího Paroubka: Kdo tady lže? Írán, USA či Izrael?

"Komunisté pochopitelně využili tohoto místa, tohoto slabého místa, programu nové vlády a zaútočili. A zdá se, že nebudou ochotni v této věci  přistoupit na kompromis. Jinou věcí je ovšem jejich nesmyslný požadavek na nevytvoření důchodového účtu, kde je jednoznačné, že takovýto účet by zpřehledňoval situaci ve státních financích a zabránil tomu, k  čemu kdysi daly povel pravicové vlády pod vedením Václava Klause. A to bylo vykrádání přebytků důchodového účtu ve prospěch více nebo méně diskutabilních výdajů státního rozpočtu. Význam  vyčlenění důchodového účtu že státního rozpočtu se komunistům dá  srozumitelným způsobem jistě  vysvětlit," píše Jiří Paroubek.  

"Takže teď zde máme velmi problémovou záležitost zahraničních misí, u které se může stát, že vláda s důvěrou na bázi hnutí ANO a ČSSD prostě nevznikne," uzavřel svůj komentář na webu Vaševěc.cz Jiří Paroubek.(ps, Vaševěc.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)