Svátek má: Zlata

Politika

Velikost textu:

Jiří Paroubek: ČSSD je vlastně jen spolkem čekatelů na funkce

Jiří Paroubek: ČSSD je vlastně jen spolkem čekatelů na funkce

"Politické strany v Česku jsou opravdu k popukání. Ty tradiční politické strany jsou vlastně jakousi uzavřenou společností, jakýmsi spolkem lidí spojených krví a pověrou," soudí na webu Vaševěc.cz  expremiér Jiří Paroubek.

Jiří Paroubek
12.únor 2017 - 01:03

"Sociální demokracie se vlastně uzavřela, a jak mně vzkázal jeden z opozičních kandidátů na místopředsedu (a současně na předsedu ČSSD), můj vstup do ČSSD nepřipadá vůbec v úvahu, a na tom se shodují v podstatě všichni. No, nic proti tomu, ale na tomto případě právě lídři ČSSD dokumentují uzavřenost své organizace, která je vlastně jen spolkem čekatelů na funkce. Těch funkcí však bude stále ubývat. A po nejbližších volbách do sněmovny fatálně," konstatuje bývalý předseda ČSSD.


"Pokud se ČSSD nepodaří personální manévr, který se podařil německým sociálním demokratům v osobě M. Schulze, který do čela strany přišel jaksi zvnějšku, z Bruselu, budou ve sněmovních volbách na nějakých 10-12 %. A podobně jsou na tom vlastně i ostatní tradiční parlamentní strany. ODS dokonce pro šedivost svých sněmovních kandidátek zvažuje úplně zoufalý čin: povolat zpět do vysoké politiky A. „Promopro“ Vondru," dodal Jiří Paroubek.

"Zřejmě jediným osvěžením kandidátek pro sněmovní volby tak mohou být Starostové a jejich a lidovecký koncept integrační strany, zahrnující neotřelé kandidáty z nejrůznějších centristických politických a regionálních formací v rámci krajů," upozorňuje bývalý premiér.
 
Jiří Paroubek se domnívá, že Babiš začal prát špinavé prádlo
 

"Jak se ukazuje, A. Babiš narazil i v krajích na meze svého růstu. Veřejné popravování hejtmana za hnutí ANO Košty v Olomouckém kraji, probírání jeho údajného či skutečného alkoholismu a neschopnosti řídit kraj, je ukázkou toho, jak se v hnutí ANO provádí personální politika. Voliči měli možnost se o tom přesvědčit již po komunálních volbách a nyní jistě budou mít možnost vidět to v přímo nasvícené politické manéži v jednotlivých krajích. Voliči prostě nemají ve volbách příliš vábnou nabídku a uvidíme, jaké poučení si z toho odnesou…," uzavřel svůj komentář  expremiér Jiří Paroubek.

(ps, Vaševěc.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)