Svátek má: Dana

Politika

Velikost textu:

Místopředseda Šmarda ani neměl koule kandidovat pod značkou ČSSD

Místopředseda Šmarda ani neměl koule kandidovat pod značkou ČSSD

Bývalý hejtman a před zásahem Sobotkového vedení ČSSD velmi úspěšný jihočeský politik Jiří Zimola na svém facebookovém profilu upozorníl na svůj rozhovor na webu PL. Zimola v něm Michala Šmardu osočil, že ani neměl koule kandidovat v loňských komunálních volbách pod hlavičkou ČSSD.

Nechce tato tabulka trochu vyleštit?
12. července 2019 - 08:35

"A jak mluvím s lidmi, vidí to tak, že je to jenom hra o dobrou trafiku pro čerstvého místopředsedu strany Šmardu, který navíc ani neměl koule kandidovat v loňských komunálních volbách pod hlavičkou ČSSD a radši se schoval pod nějaké místní hnutí. A za tohle nám to pak spočítají i v těch nadcházejících krajských volbách, to vám garantuju!" prohlásil tvrdě směrem k muži, který je prosazovaný současným vedením Lidového domu na funkci ministra kultury Jiří Zimola.
Na Zimolova slova  reágovali čtenáři jeho profilu výstižnými postřehy.

"Co mě na celé kauze vadí, je ten velký obrat ČSSD. Nejprve posadí svého člověka do funkce ... tzn. že mu věří. Následně ... mu přestanou věřit (jakoby ho do teď neznali) a dokonce ho chtějí vylučovat. Proč? Nevím kde je pravda ... ale ať tu pravdu posoudí nezávislý orgán, zda ministr odvolal někoho, že špatně hospodařil a ne proto, že nějaká skupinka, babička by řekla  potrefených hus začne povykovat. Výsledek? Už nikdo nevěří ČSSD, protože se chová i k vlastním dosazeným politikům jako k nejhoršímu póvlu. Nikdo jí nevěří a hlavně NEROZUMÍ ... jaká jsou jejich témata? Posílat velvyslance (bez vědomí kohokoli) na sjezdy landsmanšaftu? Nebo ... být ve vládě s někým, ale účastnit se i demonstrací proti němu (Pouze z doslechu vím, že někteří politici ČSSD byli i na Letné)? Jejich politici jsou buď nevýrazní, působí nejasně, nebo tak "korektně", že naštvali poslední zbytky svých voličů a teď ... ještě kopou do vlastního člověka," napsal jeden z nich.

(ps, facebookový profil Jiřího Zimoly, Prvnizpravy.cz, foto: ps)