Svátek má: Oldřich

Politika

Velikost textu:

Na Kalouskovu provokaci následoval Babišův vodopád ... je zase vožralej

Na Kalouskovu provokaci následoval Babišův vodopád ... je zase vožralej

"Jo, je zase vožralej jak obyčejně. Zloděj zlodějský. Nebudeš mě urážet. Nebudeš mluvit o mojich dětech," křičel před vyjádřením důvěry vládě premiér Andrej Babiš na Miroslava Kalouska, který jej k těmto oslovením a k poznatkům vyprovokoval.

Andrej Babiš
12. července 2018 - 08:25

"Pane premiére, děláte všechno, co normální chlap nedělá. Bojíte se lidí s jinými názory, kňouráte, fňukáte, křivě přísaháte na zdraví svých dětí, podvádíte a kňučíte. Česká republika si zaslouží předsedu vlády, který s sebou nese název chlap. To vy nejste, a to je také jeden z důvodů, proč vám nelze vyslovit důvěru," oznámil Miroslav Kalousek, jehož projev provázelo bušení do lavic a zvolání poslance Faltýnka z lavice: "On je vožralej, nech toho!"

 "Já bych chtěl poděkovat ODS za tu přestávku. Já jsem šel mezi demonstranty. Já nevím, kolik má promile vožrala Kalousek dneska. Možná stejný promile jak oni venku," reágoval předseda vlády ČR Andrej Babiš nedbaje pokynu předsedajícího: "Prosím vás, oslovujte se jenom prostřednictvím předsedajícího, pane premiére."

 "Jo, je zase vožralej jak obyčejně. Zloděj zlodějský. Nebudeš mě urážet. Nebudeš mluvit o mojich dětech," pokračoval premiér.

Okamurova výzva, který schůzi zrovna předsedal: "Prosím vás, používejme slušné výrazy a oslovujte se pouze prostřednictvím předsedajícího nebo budu nucen vám odebrat slovo," na řečníka nezabrala.

 "Já můžu na ně mluvit přímo, pane předsedající. Takže já jsem šel ven mezi ty demonstranty a chtěl jsem s nima mluvit. A co jsem jim chtěl ukázat? No todle, nechť to vidí všichni občané!  Co to je, todle. Čtvrtek 24. srpna 2006, 15:43. Kalousek je pro vládu s ČSSD tolerovanou komunisty, pane! Vy dneska celý den vykládátě o komunistech? Předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek ve čtvrtek souhlasil s výzvou šéfa ČSSD Jiřího Paroubka k jednání o společné vládě. Kalouskovi by nevadila ani tolerance takové vlády ze strany KSČM a předsednictvo KDU-ČSL je v tom podpořilo. Podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše by komunisté vznik vlády ČSSD a lidovců zřejmě umožnili. Hovořili jsme o možnosti koaliční spolupráce. Byla by to menšinová vláda, která by hledala podporu napříč politickým spektrem. V případě komunistů předpokládám nějakou formu umožnění vzniku, uvedl Kalousek po jednání s Paroubkem. - Tak o čem tady vykládáte celej den?! " bouřil Andrej Babiš.

"Tady to je. Černé na bílém. A já jsem tým demonstrantům to chtěl přečíst. Řvali a začali na mě házet láhve! Vaši demonstranti! Dneska jste tam byl. Nebyl jste nadšenej? Skandovali vaše jméno, pane Kalousku. No tak co je to za pokrytectví? Proč se tady bavíme celý den o komunistech? Proč? Vždyť vy jste s nimi chtěl dělat stejnou věc! Ne, vy jste chtěl dokonce vládu! My máme len toleranci. Takže to je jedna věc," pokračoval Andrej Babiš.

"Já už jsem tam byl. Tak si to zařiďte, aby ty vaši kámoši neřvali a neházeli na mě láhve. A potom k tomu STB, prosím vás. Nemohl by pan Žáček jít ven za tymi demonstranty a povykládať jim, jak to bylo s tou polistopadovou komisí? Proč vám trvalo 14 let, než jste otevřeli svazky STB? Proč ministr vnitra za KDU-ČSL zničil a skartoval 25 tisíc svazků? Proč? Proč se prodávaly lustráky údajně za dvě stě litrů? Co jste tady dělali po tý revoluci?" bouřil dál předseda vlády.

"Tenhle zloděj zlodějský mi nebude nic vyčítat. Mě estébáci terorizovali za to, že jsem nekupoval ze Sýrie fosfáty. A proč? Protože jeho kámoš, jeho rodina, Háva tam prodával tanky! Osobní přítel rodiny Asada! A jeho, on, který rozkrádal Ministerstvo obrany a zabil lidi ces padáky, tak když paní ministryně bývalá Šlechtová mluví o tých pavučinách, tak ta jeho firma eště tam stále dělá ty kšefty. Koho zastupuji? Ten švédský prototyp radaru? Nebo tu Augustu? Tak nechť přizná pan Kalousek, kde má ty firmy, kde má ty miliardy. On mi nebude tu navykládat o STB! Já jsem třikrát vyhrál soud! Tak chodtě to říct tým demonstrantům," pronesl premiér Babiš, který byl po většinu této řeči otočený směrem k poslanci Kalouskovi, na které ještě občas ukázal.


"A já? My jsme měli v rodině tři emigračky! A můj táta nemohl profesně postupovat kvůli tomu, že bratr mojí mámy odjel 21. srpna 1968, když nás obsadili rusáci. Tak ty mi nebudeš tady vykládať o estébácích!  Nebude mi vykládať o tom! Jo?  A já jsem ten soud vyhrál! A takový zloděj zlodějský mě nebude tady urážet! Symbol korupce!" křičel dál premiér, aby překřičel poslance, kteří  hlasitě požadovali, aby premiér dodržoval jednací řád.


"Takže nechť to pan Žáček jde říct jim. A já jsem soud vyhrál. A já jsem zažaloval jako Slovenskou republiku na Evropský soud pro lidské práva. Vyhraju to! Takže vy mi tady nebudetě nadávat do estébáků! Já jsem žádný estébák nebyl! A já si vyprosím, aby tady někdo mluvil o mých dětech! Všechno," ukončil své vystoupení Andrej Babiš za potlesku poslanců ANO.(ps, Poslanecká sněmovna, Prvnizpravy.cz, foto: ps)