Svátek má: Sáva

Politika

Velikost textu:

Není nejstarší poslanec hulvát, když doslova citoval Švejka a řekl vysrat?

Není nejstarší poslanec hulvát, když doslova citoval Švejka a řekl vysrat?

Nejstarší poslanec Karel Schwarzenberg není v Poslanecké sněmovně častým vystupujícím řečníkem, ale čas od času přeci jenom něco pronese. Poslední květnový čtvrtek při projednávání možnosti přijetí eura doslova citoval Švejka, aby řekl české jadrné slovo vysrat.

Poslanec Karel Schwarzenberg
2. června 2018 - 08:28

"Slyšeli jsme tady plamenné projevy proti euru. Bylo zmíněno, že náš premiér taky přijetí eura rázně odmítl. Někteří si snad ještě vzpomínají, že jsme slíbili a podepsali závazek, že euro přijmeme, zahájil svůj krátký projev poslanec Karel Schwarzenberg.


"Očividně se držíme v zájmu toho, abychom se do Evropské unie dostali, rady z Dobrého vojáka Švejka: "Měl jim to odpřísahat a pak se na to vysrat!"  ...," cituje údajně Švejka osmdesátiletý poslanec.

"Tato věrolomnost českých politiků ovšem nám na pověsti nepomůže. Mám takový dojem, že mezi našimi politiky, kteří se o důvěryhodnost české politiky, o sliby, které jsme dali, o závazky, které jsme podepsali, nestarají a (nesrozumitelné) je mezi nimi leckterý tragéd. Ale žádného už vážně bráti nemohu! Děkuju mnohokrát," ukončil místy i pro úředníky zajištující stenografický záznam poslanců nesrozumitelný projev politik TOP 09.

Znalci Haškova Švejka se tedy mohou vyjádřit, zda  Švejkovo vyjádření v díle Jaroslava Haška je skutečně k nalezení a zda tato citace byla poslancem správně přednesená, nu  a moralisté mohou zase mudrovat, zda vůbec tohle může politik  před 22 hodinou ve svém vystoupení říci.  

 (ps, Poslanecká sněmovna, Prvnizpravy.cz, foto: z TV)Měli by být vlci vyřazeni ze skupiny nejvíce ohrožených živočichů a povolen jejich odstřel?

ano
transparent.gif transparent.gif
36%
ne
transparent.gif transparent.gif
34%
nevím
transparent.gif transparent.gif
30%