Svátek má: Jiřina

Politika

Velikost textu:

Novináři jsou jako vosy. Snažte se je zašlápnout, ale pozor na žihadlo

Novináři jsou jako vosy. Snažte se je zašlápnout, ale pozor na žihadlo

Český prezident Miloš Zeman měl začátkem července 2018 rušné dny, ale přitom všem stačil jmenovat soudce obecních soudů. Je při té příležitosti upozornil na novináře, které jsou tentokrát jen jako vosy, ale zato  je potřeba je zašlápnout.  

Prezident Česka Miloš Zeman
15. července 2018 - 08:33

Nutno dodat, že  novinářské ani ekologické spolky tento projev ještě neodsoudily. Že by odsouzení projevu prezidenta nebylo vydáno jenom proto, že jeho projev, který si následně můžete přečíst,  byl určený soudcům?
 
"V původním scénáři bylo, vážená paní ministryně spravedlnosti, dámy a pánové. Život je plný překvapení. Paní ministryni spravedlnosti jsem dnes dopoledne odvolal. Nového ministra spravedlnosti jmenuji asi za půl hodiny. Takže jste naprosto bezprizorní. A dovolte mně, abych vás oslovil, milé dámy a vážení pánové," řekl úvodem Miloš Zeman.


"Ale konec konců ministři přicházejí a odcházejí, ale soudní soustava včetně vás zůstává. Při této příležitosti vždy jako starý člověk, který rád poučuje, pronáším mravoučná poselství, jejichž jedinou výhodou je to, že jsou velice stručná. Dovolte mně tedy, abych několik minut vašeho času věnoval tématu, které mě ve vztahu k soudcům, a nejen k nim, poněkud trápí," prohlásila hlava státu."Budete soudit kauzy, které přitahují pozornost médií, a novináři se z vás budou snažit vytáhnout nejrůznější podrobnosti o těchto kauzách dříve, než bude vynesen rozsudek. Chtěl bych vás varovat před tím, abyste podlehli iluzi, že novináři vás obdivují, že ve vás vidí mediální hvězdy. Ne. Chtějí z vás vytáhnout informace pro svá často bulvární média, a to není nikdy dobře. Novináři jsou cosi jako vosy, které kolem vás budou kroužit. Snažte se je zaplácnout, dát si pozor, abyste při tom nedostali žihadlo, a zachovávejte až do vynesení rozsudku mediální ticho. A to je moje prosba k vám, a možná, že si ji někdy ve své soudcovské praxi připomenete," uzavřel svůj projev  prezident republiky Miloš Zeman při jmenování soudců obecných soudů na Pražském hradě 10. července 2018 s přáním hodně zdaru a hodně štěstí.

(ps, Hrad.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)