Svátek má: Vítězslav

Politika

Velikost textu:

Novotný: Bude mít nový ministr odvahu vypořádat se s cenzorským úřadem?

Novotný: Bude mít nový ministr odvahu vypořádat se s cenzorským úřadem?

Asociace nezávislých médií vznikla před dvěma lety jako obrana proti omezování svobody na internetu a vůbec obecně jako obrana proti omezování svobody projevu ze strany Evropské unie a části našich politiků, říká Stanislav Novotný.

Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií
18. prosince 2017 - 06:20

A také proti šmírování českých občanů ze strany nadnárodních firem, jež zneužívají svého monopolního postavení v elektronickém světě a se kterými, opět ochotně, někteří neodpovědní politici spolupracují. Jednoduše: proti likvidaci svobodného prostoru pro šíření, výměnu a získávání informací. Svoboda slova je totiž opravdu vážně ohrožena, pokračuje předseda Asociace.

Asociace nezávislých médií zavedla  Krameriovu cenu za nezávislou žurnalistiku, v roce 2016 byla Krameriova cena poprvé udělena a v roce 2018 to bude již třetí ročník. Mezi nositeli ceny ze dvou ročníků jsou například publicista Stanislav Motl, písničkář Jaromír Nohavica, spisovatel a publicista Vlastimil Vondruška, fotograf Jiří Skupien, politolog Zdeněk Zbořil, novinář Jan Petránek, vynikající novinářka a znalkyně například syrské problematiky Tereza Spencerová, zakladatel internetové žurnalistiky Ondřej Neff, Robert Mikoláš z Českého rozhlasu, Tomáš Hauptvogel z TV Prima, režisér Otakáro Maria Schmidt, důsledný polemik a hledač pravdy Jan Schneider aj.


Laureáti prvních dvou ročníků jsou prakticky všichni označeni za konspirátory či Putinovy agenty. Rusofobie je přítomna v médiích hlavního proudu, i u veřejnoprávních médií. Každá fobie nás osobně omezuje, takže i rusofobie.

No a ti, kteří doslova tyjí ze státního rozpočtu, prostituují za zahraniční odměny, protekčně využívají fondy EU a zrazují české národní zájmy, zkoncentrovali své úsilí například v Evropských hodnotách. Tito lidé v jedné části své agendy mají fakticky v popisu práce i šíření nenávisti. Musíme rozkrývat jejich fráze, aby bylo patrné, že například za pravdou a láskou ukrývají lež a nenávist. Jejich stoupenci rádi pokřikují na lidi: Ty ruský švábe!


Tato instituce, za kterou mluví Jakub Janda nebo Radko Hokovský či další, je propletena i se státní strukturou, ministerstvem vnitra, a bezpochyby dobře placena. To je hodně špatné, arogantní a naprosto antidemokratické. Doufám, že i tento krok měl vliv na debakl ČSSD. Uvidíme, jak se s vetřelcem a takto zřízeným cenzorským úřadem vypořádá nový ministr vnitra, dodává Stanislav Novotný.

(rp,prvnizpravy.cz,s.novotny,foto:arch.)