Svátek má: Vlastimil

Politika

Velikost textu:

Oliver Stone: Film o Putinovi bude v USA hitem sezóny

Oliver Stone: Film o Putinovi bude v USA hitem sezóny

Oscarový  režisér  Oliver Stone v rozhovoru pro australský Sydney Morning Herald potvrdil, že natočil  film  o ruském prezidentovi Vladimíru Putinovi.

Oliver Stone, americký filmový režisér
30.duben 2017 - 10:20

Bude to hit sezóny s ohledem na tvrzení o ruském vlivu na prezidentské volby ve Spojených státech píše australský list .

"Není to takový běžný dokument složený z otázek a odpovědí," říká Oliver Stone, "pan Putin je jedním z nejdůležitějších vůdců světa a pokud o něm Spojené státy prohlásily, že je nepřítel, tak je to  velký nepřítel. Jsem přesvědčen, že  je velmi důležité si poslechnout co říká."

Ve filmu Putinovým pohledem uvidíme události od roku 2000, kdy se stal prezidentem. "Otevírá to úplně jiné úhly pohledů, které my jako Američané neznáme," říká Stone.

"Mluvil jsem s ním původně o aféře Snowden, která je zfilmovaná. A z toho vyrostla, myslím, důvěra, že věděl, že nebudu natočený materiál příliš upravoval," vysvětluje svůj přístup k Putinovi Oliver Stone.

„Mluví přímo. Myslím, že jsme mu dali příležitost vysvětlit v „západním stylu“ jeho názory a naději, že se zabrání dalšímu nedorozumění a nebezpečným situacím směřujícím k válce,“ odpověděl Oliver Stone  na otázku jak tvrdého ruského vůdce viděl.

Stone: Zprávy, že Rusko eskalovalo násilí na Ukrajině, jsou falešné

Ruský vliv na  americké volby
Zatímco Stone vyrostl v republikánské rodině, otec byl burzovní makléř, jeho pohled na svět  a jeho názory na politiku se změnily po vojenské službě ve Vietnamu, kde dostal vyznamenání Bronzovou hvězdu a Purpurové srdce. V roce 2008 a 2012 volil prezidenta Baracka Obamu a nyní kandidátku za  stranu Zelených Jill Steinovou, ale  tvrdě odmítá tvrzení o ruském vlivu na zvolení Donalda Trumpa.

"To je cesta, která nikam nevede," říká Stone o obvinění Demokratické strany z ruského vlivu na  americké volby.

"Je to vnitřní politická válka v USA, ve které Demokratická strana přijala smlouvu o sebevraždě nebo něco, co by ji mohlo zlikvidovat, jinými slovy, aby byla úplně delegitimizována," hodnotí politiku Demokratické strany Oliver Stone a pokračuje,“ ve skutečnosti podkopávají celý stát. Ničí důvěru, která existuje mezi lidmi a vládou. To je velmi nebezpečné - vznést obvinění, které nelze dokázat“, shrnul režisér.

Oliver Stone je nositel tří Oscarů  za filmy Půlnoční expres, Četa a Narozen 4.července, kromě jiných filmů také vytvořil  dokumentární film Ukrajina v ohni, který popisuje revoluci v zemi v roce 2014.

(rp,prvnizpravy.cz,sydneyheraldmorning,foto:arch.)