Svátek má: Emil

Politika

Velikost textu:

Pokud jsou miliony na platy hráčů, ať kluby platí náklady na bezpečnost

Pokud jsou miliony na platy hráčů, ať kluby platí náklady na bezpečnost

"Pokud jsou miliony na platy hráčů, pak nechť si kluby platí ze svého veškeré náklady za bezpečnost od pomyslné brány na stadion, za který si pustí na svou odpovědnost diváky," má jasno, jak zajistit bezpečnost na fotbalových stadionech bývalý poslanec Bohuslav Chalupa.

Častokrát stovky policistů zajišťují bezpečnost na fotbalových stadionech
12. března 2019 - 08:36

"Tímto problémem jsme se zabývali na Výboru pro bezpečnost už v roce 2016, kdy jiný ministr vnitra za ČSSD (pan Chovanec) sliboval nápravu. Máme rok 2019 a znovu jsme ujišťováni jiným ministrem vnitra za ČSSD, že věc bude řešena a bude sjednána náprava.....," komentuje na svém facebookovém profilu bývalý poslanec Bohuslav Chalupa snahu ministra vnitra Jana Hamáčka zajisitit  pořádek mezi výtržníky na fotbalových stadionech, aby dodal ... "Tři roky "vnitrování" svým způsobem na dvě věci...."

"Konečně i náměstkyně ministryně školství nám celkem jasně předvedla, jaký vliv a moc mají fotbaloví (a jiní) sportovní bossové - a těm by se asi moc nelíbilo jednoduché opatření," připomenul Chalupa éru, kdy ministerstvo śkolství, mládeže a tělovýchovy řídila ČSSD zejména ministryně Kateřina Valachová. 

"Tedy to, že není žádný důvod k tomu, aby daňový poplatník cáloval sportovním šíbrům náklady na zajištění jejich zisku z fotbalového /a obdobného) businessu.  Pokud jsou miliony na platy hráčů, pak nechť si kluby platí ze svého veškeré náklady za bezpečnost od pomyslné brány na stadion, za který si pustí na svou odpovědnost "diváky".  Ať se kluby pojistí na škody a zranění, ať si nechají za odvysílání zápasů zaplatit od médií - ale ať do problému spojených s nečistým, korupčním prostředím fotbalového sportu a všech negativních průvodních jevů netahají daňového poplatníka," bouří bývalý poslanec Chalupa.

"Až lidem dojde, že při jeho příchod a pobyt na stadionu  může být "jen na vlastní nebezpečí", pak jsem zvědav v čem budou bafuňáři jezdit a bydlet :-) ," líčí Chalupa.

"A na okraj si dovolím poznamenat - sport několika stovek primadon mne upřímně řečeno nezajímá. Zajímá mne podpora sportu stovek tisíc děcek, kde rodiče nemají dostatek peněz na nutné vybavení či letní soustředění," konstatuje politik hnutí ANO.

"Zajímá mne zdravotní stav a fyzická zdatnost mladé populace, i to zda například umí plavat. Zajímají mne odměny pro jiné lidi, kteří jsou ochotni se dětem v mimoškolní době věnovat......," má jasno Chalupa.

(ps, facebookový profil Bohuslava Chalupy, Prvnizpravy.cz, foto: ps)