Svátek má: Bernard

Politika

Velikost textu:

Prezident řekl, že král je nahý, což vadí ustrašené státní reprezentaci

Prezident řekl, že král je nahý, což vadí ustrašené státní reprezentaci

"Někdo, kdo psal obdivné články o Sovětském svazu a byl agentem StB, tvrdí o panu prezidentovi, že je kolaborant," řekl poslanec Jaroslav Foldyna v pořadu Duel na ČRo plus o Jaromíru Štětinovi, který kritizoval  prezidenta Zemana!

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD)
12. října 2017 - 08:25

Do pořadu Duel na ČRo plus  zaměřenému k projevu pana prezidenta Miloše Zemana, ve kterém hlava státu hovořila k současnému dění kolem Krymu, pozvala rozhlasová redakce poslance  Jaroslava Foldynu a europoslance  Jaromíra  Štětinu. 
 
"Vyjadřuje se, jak se vyjadřuje," řekl nejdříve Foldyna k prezidentovu názoru na Krym, aniž by Miloše Zemana  kritizoval nebo jej chválil.


Jiného názoru byl Jaromír Štětina. "Pan prezident kolaboruje s cizí velmocí, kolaboruje s nepřítelem," měl jasno europoslanec.

"Proti panu Štětinovi bych se ohradil. Má potřebu kompenzovat svoji minulost, kdy psal oslavné články o Sovětském svazu a své záznamy v aktech státní bezpečnosti. Nazývat pana prezidenta těmito hanlivými výrazy, to je prostě nehoráznost. Tomu se musím jen smát. Pan prezident řekl jen, že král je nahý a ustrašená státní reprezentace hledá, jak se k tomu hned postavit," prohlásil Foldyna a dodal, že Ukrajina je v komplikované situaci. "Co je důvodem? Tím je destabilizace mezinárodního práva. V devadesátých letech jsme to viděli na Jugoslavií a k čemu to došlo? K uloupení Kosova, které je citlivé téma pro Srby," prohlásil Jaroslav Foldyna.

Slovo dostal i europoslanec Štětina, který řekl, že nesouhlasí s Foldynovým názorem a s pomluvami, které k němu řekl.

Jinak před již dvěma desítkami let a snad ještě dříve  se o působení Jaromíra Štětiny v tehdejším Sovětském svazu a jeho celostránkových  reportážích ze  šestiny světa, jak se dříve označoval Sovětský svaz, v mládežnickém deníku, se vedly diskuse, ve kterých europoslanec reágoval podobně jako na Foldynovo připomenutí.
 
"Je zvláštní, že se Jaromír Štětina, když působil v Sovětském svazu, dostal i do oblastí, kam neměli přístup ani prověření redaktoři Komsomolské pravdy, argumentoval tehdy jeden z novinářů, který v tehdejší diskusi vystoupil, když se probírala záhadná minulost europoslance Jaromíra Štětiny.

(ps, ČRo plus, Prvnizpravy.cz, foto:ps)