Svátek má: Romana

Politika

Velikost textu:

Proč se nebojíme úniku chemických látek po bombardování v Sýrii?

Proč se nebojíme úniku chemických látek po bombardování v Sýrii?

Nemusíte být komunisty, fanoušky Tomia Okamury, Miloše Zemana ani Vladimira Putina, abyste se zarazili nad západními vysvětleními kauzy Skripal a útoku ve městě Dúmá, píše na svém blogu Erik Best.

Erik Best
17. dubna 2018 - 06:19

Pokud dosahoval jed použitý k otravě Sergeje a Julije Skripalových „vysoké čistoty,” jak je možné, že se zotavují tak rychle? Pokud spojenci zaútočili na údajný sklad chemických zbraní nedaleko Homsu, proč panuje tak málo obav z možného úniku sarinu a dalších nebezpečných plynů? ptá se Erik Best.

V obou případech to vypadá, že byly překonány přírodní zákony. Vysvětlení by mělo být jasnější, a to i v případě, že jsou cesty k těmto vědeckým zázrakům natolik tajné, že o nich veřejnost nemůže být informována. Širokou veřejnost ale lepší vysvětlení příliš nezajímá. Většina lidí přijímá, co jim jejich vůdci říkají.

 Pokud vyjadřuje pár škarohlídů nespokojenost, proč by to představitele Spojených států, Velké Británie a Francie mělo zajímat? V tomto smyslu Donald Trump a Theresa Mayová připomínají Miloše Zemana a Andreje Babiše, které nezajímá, co říká pár protestantů v ulicích, končí svůj příspěveke Erik Best.

Skripalovi musí zmizet

Kdepak Lourdy, kdepak Fatima, o Čenstochové ani nemluvě – chcete-li se podívat na místo čerstvého a nefejkovaného zázraku, dojeďte si do do britského městečka Salisbury! napsal v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.

A jak to tak dnes vypadá, britské úřady dělají všechno pro to, aby se Skripalovi s nikým z rodiny ani z přátel nesetkali. Právem se nabízí vysvětlení, že se bojí, protože Skripalovi by mohli necenzurovaně říci, jak to bylo – stalo-li se ovšem vůbec něco, nebyla-li to bouda od samé podlahy.

Teprve s objevem „boje proti terorismu“,  jako zástupného pojmu pro vedení válek bez pravidel, se ukázalo, a nejen po útoku sarinem v tokijském metru, že chemický vývoj a výroba neustaly a vědecký potenciál ve službách míru i smrti  stále existuje, napsal v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Můžeme se téměř oprávněně domnívat, že za tím vším jsou peníze (výroba je podstatně jednodušší a rychlejší než stavba raket, letadel, letadlových lodí, ponorek a jejich nukleární výzbroje) a při nepříliš zvýšeném úsilí může být dosaženo  planetárního efektu. Nevím, zda si všichni uvědomujeme, že i na něm se můžeme svými drobnými příspěvky podílet.


(rp,prvnizpravy.cz,finalword,foto:arch.)