Svátek má: Agáta

Politika

Velikost textu:

Proč vadí České televizi Český svaz bojovníků za svobodu?

Proč vadí České televizi Český svaz bojovníků za svobodu?

Vedení Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) a samotný předseda tohoto spolku Jaroslav Vodička jsou terčem kritiky zejména České televize, která v seriálu zpravodajských příspěvků uveřejňuje například počínání konšelů ve městěch, kteří krátí příspěvky tomuto spolku.

Co Česká televize za to, že ji posíláme 135 korun měsíčně, (po)dělala
17. února 2019 - 06:53

Českého svazu bojovníků za svobodu se v rozhovoru pro TV Barrandov zastala i hlava státu.

Pane prezidente, ještě jedna věc mě napadla, hodně se hovoří v posledních možná několika měsících o Svazu bojovníků za svobodu, který vede pan Vodička, a ten vyvolává poměrně dost emocí. V poslední době na něj zaútočil poslanec Janda za ODS a nazval ho pofidérním spolkem estébáků, nebo něco podobného. Předtím vyvolal kontroverze vyznamenáním poslance Ondráčka, což vyvolalo velkou bouři jak v médiích, tak mezi politiky. Váš kladný vztah k panu Vodičkovi je znám. Je stále kladný?


   "Je, ale to vztah k celé této organizaci, ne jenom k panu Vodičkovi. Nezapomeňte, že ta organizace má čtyři tisíce členů většinou starších. Někteří z nich byli dokonce postiženi i komunistickým režimem. A když je nějaký cucák bude označovat jako konfidenty, no tak to v nich vyvolává naprosto pochopitelné negativní reakce," odpověděl na otázku prezident  Miloš Zeman.   "ČSBS stojí v čele jedenácti vlasteneckých organizací, které se vždy vyjadřovaly k aktuálním politickým otázkám. Máme jednoznačný postoj proti „sudetoněmectví“ a kritizujeme všechny politické představitele, kteří se zúčastňují sjezdů Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Možná to je důvod, proč se někteří politici tak silně veřejně vymezují proti ČSBS. Připadá mi to, že někdo potřebuje ČSBS a jeho hlas zničit a Česká televize se na tom podílí," řekl v rozhovoru pro média první místopředseda spolku Emil Kulfánek.

Zpravodajství České televize odvysílalo řadu reportáži z radnic, které citelně snížily nebo zrušily dotace pro regionální organizace Českého svazu bojovníků za svobodu  nebo nepřijímají záštity nad akcemi tohoto spolku.

Důvodem je například Vodičkův projev na Terezínské tryzně v roce 2016, či ocenění práce pro svaz poslance Zdeňka Ondráčka, který finančně podporuje úpravy památníků a hrobů připomínající řádění Němců na našem území za druhé světové války a účastní se za Sněmovnu pietních aktů v Ústeckém a Hradeckém kraji.(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)