Svátek má: Romana

Politika

Velikost textu:

Procházková k venkovu: Přijďte dobýt Prahu pro Miloše Zemana!

Procházková k venkovu: Přijďte dobýt Prahu pro Miloše Zemana!

V prvním kole prezidentských voleb Miloš Zeman vyhrál ve všech krajích, ale v Praze prohrál. Dlouholetá příznivkyně Miloše Zemana publicistka Lenka Procházková přišla s nápadem jak tento negativní postoj Prahy změnit.

Lenka Procházková
22. ledna 2018 - 07:20

„Není to poprvé, co Prahu napadl nebezpečný virus, na jehož léčbu nemá  dostatek vlastních lidí. Jménem Pražanů, kteří jsou proti viru imunní, s pokorou žádám mimopražské voliče Miloše Zemana, aby ze svého města či obce vyslali aspoň jednoho léčitele ku pomoci,“ píše ve své Výzvě Lenka Procházková.

„Smysl nápadu na pouť „přespolních“ voličů do Prahy je v tom, aby potůčky hlasů pro Miloše Zemana přitékající z jiných krajů republiky pročistily ten infikovaný pražský rybník a daly tak městu i světu lekci z vlastenectví. Nezapomeňme, že v dobách národního obrození to byl právě ten dnes tak opovrhovaný „venkov“, který se přičinil o stavbu Národního divadla. Žádný jiný národ toto nedokázal. Přitom mnozí z drobných přispěvatelů nikdy na žádné představení do vzdálené Prahy nemohli přijet! Nicméně pochopili, že jde o investici do společné věci, o něco, co přesahuje obzor jejich života,“ upozorňuje Lenka Procházková.


Lenka Procházková slibuje  "přespolním voličům",  že bude připraveno občerstvení, a to v prostorách Jazzové sekce v Praze na Malé Straně.

"Zázemí pro mimopražské voliče Miloše Zemana bude připraveno v sobotu 27. ledna už od 11 hodin dopoledne v prostorách Jazzové sekce (Valdštejnská ulice č. 14. Praha 1, vstup ze zahrady)," slibuje ve Výzvě Lenka Procházková.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:ps)