Svátek má: Emil

Politika

Velikost textu:

SANEP: Čunek vede peleton hejtmanů kladným hodnocením

SANEP: Čunek vede peleton hejtmanů kladným hodnocením

Nejlépe hodnoceným hejtmanem je nadále šéf Zlínského kraje Jiří Čunek, následován hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou.

Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje
7. června 2018 - 14:01

Největším překvapením je olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk.

Květnový průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení zvolených představitelů územně samosprávných celků - krajů, mezi něž patří i hl. město Praha, ukazuje, že nejlépe si dlouhodobě vede lidovecký hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek s aktuálním ziskem 46,3% kladných hlasů.

V těsném závěsu za Jiřím Čunkem je pak s aktuálním ziskem 40,2% kladných hlasů hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj), který oproti letošnímu únoru ztratil jeden procentní bod.
Na třetím místě pomyslného žebříčku hodnocení představitelů územně samosprávných celků postoupila z únorového čtvrtého místa hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (hnutí ANO). Středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná, tak aktuálně získala od obyvatel Středočeského kraje v souhrnu 36,5% kladných hlasů.

Na čtvrté příčce se umístil komunistický hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, kterému obyvatelé Ústeckého kraje dali v souhrnu 36,1% kladných hlasů.

Další žena v čele 14 územně samosprávných celků, pražská primátorka Adriana Krnáčová (hnutí ANO), se pak umístila se ziskem 22,1% kladných hlasů na jedenácté příčce. Adriana Krnáčová se tak ve srovnání s únorem propadla o tři místa.  

Ve srovnání s únorovým průzkumem společnosti SANEP je největším překvapením olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk, který postoupil z posledního místa na aktuální devátou pozici. Ladislav Okleštěk se aktuálně těší podpoře v souhrnu 25,9% obyvatel Olomouckého kraje, což je o devět procentních bodů více ve srovnání s únorovými hodnotami. Ladislav Okleštěk tak získává u obyvatel Olomouckého kraje znatelnou podporu, což může souviset jak s jeho aktivitami, tak i s poměrně silnou podporou hnutí ANO v tomto regionu.
Na předposlední příčce se pak aktuálně umístil se ziskem v souhrnu 18,2% kladných hlasů hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek (hnutí ANO).

Na posledním místě se pak aktuálně umístil se ziskem v souhrnu 17,5% kladných hlasů hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD), který může doplácet i na celkový pokles voličské podpory ČSSD.

(sanep, prvnizpravy.cz, foto: pl, grafy: sanep)