Svátek má: Nikola

Politika

Velikost textu:

Savčenková: Ukrajina Donbas už ztratila

Savčenková: Ukrajina Donbas už ztratila

V rozhovoru pro ukrajinský TV kanál Zik mimo jiné Naděžda Savčenková řekla, že Donbas je pro Ukrajinu ztracen.

Naděžda Savčenková, místopředsedkyně Nejvyšší rady
18.duben 2017 - 07:20

„Ztrácíme naše okupovaná území. Já nechci prorokovat něco špatného, ale je to přirozený pocit, tak jako když piloti nejen létají a vidí, ale také cítí každým okamžikem let. A občas máte podobný pocit, takový že něco ztrácíte a my nyní kvůli politické nejistotě a neuvěřitelným chybám, které udělala ukrajinská vláda za poslední tři roky ztrácíme okupovaná území,"  řekla Naděžda Savčenková.

Podle Savčenkové kyjevské úřady promarnily čas, kdy měly strategickou výhodu a mohly „hru“ obrátit ve svůj prospěch a dodala, že nyní jediné vztahy mezi Ukrajinou a Donbasem jsou výměny zajatců.

Ukrajinský exprezident: Obdivuji Banderu, muže, který přežil tři

3.března tohoto roku v rozhovoru pro TV 112, na otázku zda všichni, co žijí na Donbasu nenávidí Ukrajinu a vše ukrajinské, odpověděl bývalý prezident Leonid Kravčuk: „Ne všichni, ale mnozí. Během druhého prezidentského mandátu jsem  přijel na  Donbas. Potkal jsem lidi na ulicích, na náměstích. Vzpomněl jsem si  na Ševčenka, Lesju Ukrajinku, že ukrajinský jazyk tady není slyšet, to není Ukrajina, je to jen část Ruska. Lidé jsou přesvědčeni o tom, že tam, na Západě jsou Banderovci  ... a ne Ukrajinci, a nikdo neví, proč."

(rp,prvnizpravy.cz,zik, foto:arch.)