Svátek má: Vítězslav

Politika

Velikost textu:

Šlechtová: Všechno, co mám na sobě, bylo vyrobeno v Česku

Šlechtová: Všechno, co mám na sobě,  bylo vyrobeno v Česku

"Všechno, co mám na sobě včetně hodinek značky Prim jsou české výrobky," prohlásila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová po  prezentaci nového projektu o  vytvoření zázemí pro prezentaci a nabídku regionů v zahraničí.

Všechno, co mám na sobě včetně hodinek značky Prim jsou české výrobky
9. září 2017 - 11:03

Ministryně Projekt svého úřadu představila druhý zářijový pátek v pražském Karolínu společně se zástupci partnerů, kterými jsou  Svaz mest a obcí ČR, Asociace krajů ČR, odborové svazy.

Cílem projektu jsou zejména... oprezentace regionálních produktů, tradic a gastronomie, dále distribuce turistů z namáhaných center měst (Praha, Český Krumlov) do dalších atraktivit ČR,  vytvoření  marketingové platformy, do které se budou zapojovat kraje a regiony se svými, např. sezónn ími nabídkami v oblasti cestovního ruchu.

Projekt   také  vytvoří zázemí pro prezentaci a nabídku regionů v zahraničí, dále bude vytvořený např. e-shopu s regionálními produkty následně tímto vyvolat poptávku po regionech.Mělo by to zvýšit návštěvnost regionů, ale i poptávku po pracovních místech v oblasti služeb, měla by se i zvýšit  konkurenceschopnosti regionů a příjmy by měly mířit  do veřejných rozpočtů, protože  turismus je možné úspěšně rozvíjet i v tzv. vyloučených lokalitách (Ostrava, Ústí nad Labem), kde v mnoha případech jde o jediný možný zdroj příjmů. Zkrátka a dobře má proběhnout aktivizace zážitkového cestovního ruchu s přihlédnutím k možnostem regionu.

Neurážejte moji matku. Mám svůj vlastní názor a nebojím se ho říci!

"Také úředníci by měli tento projekt podporovat svým příkladem. Podívejte se, všechno, co mám na sobě, bylo vyrobeno v Česku i hodinky," řekla po rozhovoru s představiteli partnerů, kteří ministryni při prezentaci projektu asistovali.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)