Svátek má: Luboš

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Komplex méněcennosti a velikášství je smrtící koktejl pro USA

Zbořil: Komplex méněcennosti a velikášství je smrtící koktejl pro USA

<< VIDEO >> Když porovnáme mainstream s non-mainstreamem, tak vidíme, že naprosto jasně existuje jakási „cenzurní směrnice“ EU, která přímo přikazuje jak psát o incidentech, které by mohly ohrožovat migrantskou vlnu, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
2. září 2017 - 03:20

Jaké události přinesl tento týden? A co vy na to pane Zbořile?
Sněmovní komise souhlasí s vydáním poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání za dotační kauzu Čapí hnízdo. Je tato kauza zpolitizovaná a odezní s výsledky voleb a nebo je to opravdový trestný čin bez ohledu na volby a jenom to zkrátka policii "vyšlo" do doby voleb?
"Všimněme si té žádosti o zbavení imunity poslanců Babiše a Faltýnka, vždyť je to úplná fraška, pan Faltýnek opakovaně říká, že nebyl v té funkci, kvůli které má být vystaven trestnímu stíhání a pak se dozvíme, že papír o předvolání před sněmovní imunitní výbor dostal jeden den před jednáním imunitního výboru a dále se dozvíme, že už 14 dní ho novináři oslovují a vyprávějí mu co v tom papíru je napsáno…,"připomněl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

V Německu se také velmi rychle blíží volby, Angela Merkelová byla na několika mítincích vypískána a nejen v zemích bývalého východního Německa. Německá média silně omezila negativní zprávy o migrantech...
"Co víme o předvolební situaci v Německu, že byla Angela Merkelová vypískána, protože je nepopulární, ale přitom průzkumy veřejného mínění mluví o opaku, to znamená, že nám zase někdo předkládá informace a předpokládá, že si je nedokážeme ověřit a že v Německu se děje něco jiného," podtknul Zdeněk Zbořil.

A v USA pokračuje hon na Donalda Trumpa v souvislosti s Ruskem, takže podle českého velvyslance v USA Hynka Kmoníčka už jenom ten kdo se zmíní o obnově americko-ruských vztahů, může být všetřován...
"Musíme si přiznat, že to co se děje v USA ovlivňuje celý svět, nemůžeme si namlouvat, že těch 93 základen po celém světě, to není jen cvičiště pro vojáky, ale má to i diplomatické krytí a je to vlastně obrovská síla USA na celém světě, na kterou i ty místní vlády přispívají a to co se stane v Americe se odráží i v jiných zemích. A proto americká frustrace, země s jadernými zbraněmi, je velmi nebezpečná pro celý svět. Komplex méněcennosti a velikášství je smrtící koktejl pro Ameriku a to nejen v době Donalda Trumpa," upozorňuje na nebezpečí Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)