Svátek má: Viola

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Nějací lidé tam byli, ale alarmující je, že tam byly šibenice

Zbořil: Nějací lidé tam byli, ale alarmující je, že tam byly šibenice

<< VIDEO >> Maximální počet lidí, kteří by mohli manifestovat na Václaváku se dá jednoduše spočítat, ale 130.000, to je přání organizátorů, říká v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
24. listopadu 2018 - 03:20

„Ale co je alarmující, že přitom prvním manifestu, se tam ukazovaly ve velkém šibenice, zřejmě tedy určené pro Andreje Babiše a před nimi stáli čtyři poslanci České republiky a oni nevyzvali nejen policii aby jednala , že jim někdo narušuje shromáždění, ale ani nevyzvali ty občany co šibenice drželi, aby je dali stranou, tak se  nestalo a asi sami by chtěli někoho věšet na šibenici," upozorňuje v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz Zdeněk Zbořil..

Tento týden jsme mohli opět zaznamenat heslo Amerika first v praxi, kdy prezident Trump upřednostnil další obchod se Saúdskou Arábií před sankcemi za zabití novináře…

A co vy na to pane Zbořile?

„Tady je vidět, že obchodní zájmy Spojených států jsou  „first“. Donald Trump vlastně dodržuje svůj program, se kterým šel do voleb, my se divíme, že USA dodávají zbraně do všech koutů  světa, ale vždyť je to taky obchodní zájem. Politika Donalda Trumpa se nám může a nemusí líbit, ale je to pořád politika, o které  řekl,  že  ji bude dělat a také ji dělá. On vlastně chce dodržet  slib, že američtí obchodníci budou first," vysvětluje Zdeněk Zbořil..    

Při hlasování o nedůvěře vládě se nezúčastnili poslanci a ministři za ČSSD, co tím ČSSD získala?

„Co tedy dosáhli sociální demokraté tou svou tahanicí o vyslovování důvěry a nedůvěry vlád, takového pocheovského stylu, tak bych řekl, že nedosáhli nic, jen dosáhli politické ostudy, protože občany naší republiky osudy ČSSD už moc nezajímají, jsou tady jiné politické strany a myslím si, že žádnou pochvalu nedostanou a to ani v Bruselu pokud budeme mluvit o nějakých  přátelích pana Pocheho. Z hlediska naší politiky  je to slušně řečeno netaktický tah," dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)