Svátek má: Emil

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Trump vzal na milost V4, ale přitvrdil vůči Berlínu a Paříži

Zbořil: Trump vzal na milost V4, ale přitvrdil vůči Berlínu a Paříži

<< VIDEO >> Je zajímavé, že i Donald Trump mluví o významu V4 a to vypovídá o jakémsi brzdícím mechanismu, který spustil Trump a naopak tady vidím ten osten vůči Berlínu a Paříži, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
16. března 2019 - 03:20

Tento týden jsme si připomněli dvě výročí, jedno bylo 20 let od našeho vstupu do NATO, kdy pražské tramvaje jezdily s praporky NATO a primátor nám blahopřál z reproduktorů v metru a druhé bylo 80.výročí českých zemí Německem...

A co vy na to pane Zbořile?

„V souvislosti s naším členstvím v NATO si připomeňme i slova Václava Havla o rozpuštění všech vojenských bloků, tedy Varšavské smlouvy i severoatlantické aliance, ale záhy mu bylo vše vysvětleno americkou stranou a Havel svůj názor na zrušení NATO rychle přehodnotil," připomíná v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Slovensko vyhlásilo samostatnost již 14.březma 1939. Nyní na Slovensku probíhá 1.kolo prezidentských voleb a na Ukrajině zuří lítý předvolební boj...

„Ano, volby na Slovensku by nás měly zajímat. Objevuje se tam opět fenomén „Kiska“ a někdo kdo přichází z neznáma a který během několika ani ne dnů dosáhne velké popularity oproti jiným kandidátům, ale to je pro nás na rozdíl od ukrajinských voleb stále čitelné. S hodnocením ukrajinských voleb bych počkal až na výsledek 1.kola, tady se můžeme dočkat jakéhokoliv překvapení," hodnotí Zdeněk Zbořil.

A zpět do Evropy, tady se také bojuje, ale na obchodní frontě mezi USA a Evropou, resp. Německem o užívání čínské technologie společnosti Huawei...

„Napětí mezi Spojenými státy a některými evropskými politiky se mi zdá, že se otupuje. Tady je zajímavé, že i Donald Trump mluví o významu V4 a to vypovídá o jakémsi brzdícím mechanismu, který spustil Donald Trump a já tady vidím ten osten vůči Berlínu a Paříži," říká v rozhovoru Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)