Svátek má: Mikuláš

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Trump zahájil úspěšně svou kampaň a ČT s tím může mít starosti

Zbořil: Trump zahájil úspěšně svou kampaň a ČT s tím může mít starosti

<< VIDEO >> Donald Trump zahájil svou kampaň úspěšně a možná, že to ještě České televizi   způsobí mnoho starostí až bude přeskakovat z té jedné strany své obliby na druhou, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
22. června 2019 - 03:20

V Bruselu jednali premiéři Evropské unie o obsazení  vedoucích postů Evropské unie, Írán sestřelil bezpilotní letadlo, nově zvolení prezidenti navštívili zahraničí, Vladimir Zelenskij byl v Paříži a Berlíně a Zuzana Čaputová navštívila Česko. Naopak Donald Trump zahájil kampaň před prezidentskými volbami v roce 2020, během prvního dne získal od svých příznivců příspěvek na volby ve výši 657 milionů dolarů

A co vy na to pane Zbořile?

„V případě unijního zasedání se ukáže zda ty velké státy jako je Německo a Francie, popřípadě Itálie, Španělsko budou ochotny akceptovat nebo alespoň hovořit o návrhu Visegrádské čtyřky, podle kterého by ve vedení Evropské komise neměli  být předsedové těch nově zvolených frakcí  v parlamentu. Já si myslím, že se to nestane, ale musíme dostat důkaz, že to opravdu nikoho nezajímá , že prostě se politika toho Evropského parlamentu vůči těmto zemím mění a že jim už nebude nikdo vyhrožovat , když nepřijmou nějaké migranty, dnes už vlastně zločince,“ vysvětluje Zdeněk Zbořil.

Napětí mezi USA a Íránem se stupňuje, Írán sestřelil bezpilotní letadlo a USA se připravily k odvetné akci, kterou nakonec  zrušil Donald Trump…

„Napětí na Blízkém a Středním východu, ono se nejedná jenom o Írán, ale také Turecko, ale také o Saúdskou Arábii a jejich vztahy vzájemné a jejich vztahy ke Spojeným státům  a bohužel u nás nikdo nereferuje o tom jaké jsou vztahy těchto zemí k Ruské federaci . To napětí  je ovlivňováno také kampaní k americkým prezidentským volbám. Navíc vidíme snahy některých médií vysvětlovat íránské nebezpečí , tím že poškodili  japonský tanker zrovna v době návštěvy japonského premiéra Šinzó Abeho v Teheránu, tak to je až za hranicí zdravého rozumu. My co jsme odchováni „Rádiem Jerevan“ tak tomu nevěří, všechno už víme o bombardování amerického torpédoborce v Tonkinském zálivu , zbraních hromadného ničení v Iráku , plynové útoky v Sýrii a další vynálezy zpravodajských nebo tajných služeb . To je jenom naivita těch , kteří si myslí, že jim někdo uvěří,“ směje se Zdeněk Zbořil.

Nově zvolení prezidenti navštívili zahraničí, Vladimir Zelenskij byl v Paříži a Berlíně a Zuzana Čaputová navštívila Česko. Naopak Donald Trump zahájil kampaň před prezidentskými volbami v roce 2020, během prvního dne získal od svých příznivců příspěvek na volby ve výši 657 milionů dolarů

„Zelenskij jel do Paříže a Berlína nejen se představit, ale také zjistit jakou povede Západ politiku vůči Ukrajině, ale i tady hraje svou roli americký faktor, o kterém musel Zelenskij ať už v Paříži nebo Berlíně slyšet.  Donald Trump zahájil svou kampaň úspěšně, vyzdvihl své úspěchy a možná, že to ještě České televizi   způsobí mnoho starostí až bude přeskakovat z té jedné strany své obliby a na druhou  což tedy se už snaží tak učinit,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)