Svátek má: Sandra

Politika

Velikost textu:

Zbořil: V západní Evropě zpívali Internacionálu a mávali rudými prapory

Zbořil: V západní Evropě zpívali Internacionálu a mávali rudými prapory

<< VIDEO >> Letošní pálení čarodějnic a oslavy 1.máje se nesly i za zpěvu Internacionály v mnoha německých městech, doprovázeném máváním rudými vlajkami, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
4. května 2019 - 04:20

Tento týden se nesl ve znamení demonstrací, ať už to bylo připomenutí Svátku práce, kdy někde musela zasahovat i policie, proběhlo také pálení čarodějnic, ale také další pokus Gaidóa o převrat ve Venezuele. V západní Evropě se manifestovalo se symboly pomalu už u nás zakázanými a zpívala se taky Internacionála. Ve Francii demonstrovaly žluté a mnohdy i červené vesty

A co vy na to pane Zbořile?

Měli bychom se podívat na to jak ve Francii zasahuje policie, nedělá s tím žádné štráchy na rozdíl od nás, když se policista vydá za zločincem nebo potenciálním vrahem, tak je pomalu perzekuován nebo nejméně jeden rok vyšetřován, v Paříži se s tím zkrátka nemazali. Ať je nám to sympatické nebo nesympatické, tekla tam  zkrátka krev a to zpravodajství nebylo tak podrobné jak by člověk předpokládal,“ hodnotí v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

U nás oslavy proběhly v mírném režimu ….
„Všimněme si, že i ty demonstrace u nás byly komentovány tak, že v Praze bylo několik tisíc osob, základní teze byla, že to byly tisíce, které demonstrovaly proti něčemu a pak se dozvíme, že v Praze jich bylo několik tisíc, několik stovek demonstrovalo ve prospěch Marine Le Pen a Tomia Okamury, ale na Moravě to bylo 400 někde 200 osob a tak bych si dovolil tvrdit, že ty informace jsou nedůvěryhodné, stejně jako data o střetu s tzv.neonacisty nebo neofašisty a brněnskými občany, o kterém se mluví a neustále se to opakuje,“ kritizuje Zdeněk Zbořil.

„Ještě bych připomněl zpravodajství z Venezuely, to je tak prachmizerné, že skutečně nezbývá než si pouštět kdejakou zahraniční televizi, poslouchat rádio a připadat si, že jsme přešli do ilegálního odporu proti masmédiím a dokonce se zdá, že ta nešťastná petice, pod kterou se podepsal pan Drahoš a ti zneuznaní kandidáti na prezidenta, kteří vystupují na obranu veřejnoprávní televize způsobili na základě teze tlaku a protitlaku, novou masivní akci, kterou je podpisová akce proti pokusům této malé skupiny osob, která se vyjadřuje fundamentálně ke všemu, ať už je to odvolání ředitele Národní galerie nebo ředitele muzea v Olomouci ať už je to rezignace ministra spravedlnosti a příchod jiných ministrů…,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)