Svátek má: Mikuláš

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Zelenskij chce rozbít temné struktury z Porošenkovy doby

Zbořil: Zelenskij chce rozbít temné struktury z Porošenkovy doby

<< VIDEO >> Staré temné struktury na Ukrajině jsou provázané zejména s tím dělením kořisti  a toky peněz, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
20. července 2019 - 03:20

Tento týden jsme se konečně dočkali, europoslanci zvolili na post předsedy Evropské komise německou ministryni obrany Ursula von der Leyenovou. Na Ukrajině budou v neděli volby a dá se předpokládat drtivé vítězství strany ukrajinského prezidenta „Sluha lidu“.

A co vy na to pane Zbořile?

„Von der Leyenová byla zvolena většinou devíti hlasů, to není moc, ale nám je asi jedno kdo bude v čele Evropské komise, vždyť ani nevíme jak se bude chovat. Tím, že má velkou podporu Angely Merkelové, tak o tom můžeme mluvit jako o podpoře celého politického bloku, německých křesťanských demokratů a německých socialistů . Tomu bychom měli věnovat pozornost, protože se mi zdá, že v poslední době se rozchází politika francouzská a německá a že ucházejí o národní krytí některých nadnárodních společností, to svědčí o tom, že ten bankovní svět je v nějakém pohybu,“ upozorňuje v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz  Zdeněk Zbořil..

A volby na Ukrajině…

„Ukrajinské volby se nás bezprostředně týkají  už jenom tím, že z Ukrajiny k nám, ale i do celé Evropy přichází Ukrajinci za prací. Zajímavé také je , že Vladimir Zelenskij hledá kontakt na Vladimira  Putina, který mu řekl, že s ním bude mluvit až po volbách, ale taky předpokládám, že pan prezident Ukrajiny nebo prezident   Ruské federace nejednají jako nějací desperádi , ale že za nimi stojí celá politická a ekonomická  struktura, která  má zájem, aby se ukrajinsko-ruské vztahy nějakým směrem pohnuly, protože zatím to bylo příliš jednoduše vnímané a jenom jako válečný konflikt a pozor na to, že Ukrajina je schopná vyrábět některé zbraně , použitelné na východní frontě. Pravda je, že ty staré temné struktury jsou provázané ne s nějakým politickým prostředím, ale zejména s tím dělením kořisti  a toky peněz, ale o tom se už  u nás tolik nemluví,“ dodává Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)