Svátek má: Otmar

Politika

Velikost textu:

Zeman si vysvětil, proč premiér Sobotka poslal demisi vlády poštou

Zeman si vysvětil, proč premiér Sobotka poslal demisi vlády poštou

V pravidelném seriálu rozhovorů s českým prezidentem Milošem Zemanem na programu TV Barrandov hlava státu vysvětlila, proč premiér Bohuslav Sobotka s demisí vlády za ním osobně nepřišel, ale poslal ji na Pražský hrad po vládním úředníkovi.

Český prezident Miloš Zeman při oznámení, že bude usilovat o znovuzvolení
1. prosince 2017 - 08:12

Je sice pravda, že sám premiér Sobotka osobní nepředání demise hlavě státu v programu ČT24 vysvětloval po svém. Údajně důvod k tomu měl  ten, že sám Miloš Zeman v tu dobu, kdy Sobotka chtěl předat demisní listinu prezidentovi, on v tu dobu  nebyl na Pražském hradě, ale na krajském turné pro Jihomoravském kraji. Tak  by Sobotku stejně na Hradě prezident nemohl přijmout. Prezident to komentoval jinak.

"On už jednou demisi podal," upozornil Miloš Zeman na událost, kdy Bohuslav Sobotka před časem nejdříve oznámil, že podá demisi a pak na Hradě, kde vše bylo připraveno k tomuto aktu, premiér prohlásil, že si přišel s hlavou státu jenom popovídat.  Z tohoto setkání se dokonce momentka, na které Zeman ukazuje holí na Sobotku, kde má mikrofon, který se má otočit, dostala do fotografické soutěže.

V pravidelném rozhovoru, při kterém se probírala problematika průměrného důchodu, na který nedosáhne 60 procent důchodců, Miloš Zeman opět konstatoval, že se důchodcům má přidávat každému stejnou částkou a nikoliv v procentech vypočítaných ze stávajících důchodů. Jinak tento stav bude trvat nadále a ještě se může prohlubovat.


Prvnizpravy.cz podotýkají, že procentní přidávání peněz důchodcům před časem  ministryně za ČSSD  Michaela Marksová  odůvodňovala jakousi  zásluhovostí a na otázku,  zda se dělnici, která čtyřicet pracovala v textilce a je nyní v důchodu  nezvyšují náklady na život stejně jako třeba někomu, kdo má dvakrát tak vyšší důchod, nedokázala odpovědět a zůstávala u své myšlenky o zásluhovosti a procentním přidávání důchodcům.

"Možná, že i tento přístup k důchodcům přivedl ČSSD k volebnímu propadu. Zvláště, když ve volebním šíření informací o svých programech naopak Okamurův program zněl jasně. Přidávat důchodcům a všem stejně," komentoval procentní přidávání důchodcům jeden z čtenářů. 

Novináři dovedou oddělit zrno od plev a poté otisknout plevy
 
(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)