Svátek má: Martina

Politika

Velikost textu:

Zemřel boxující muž, kterého možná uštvala média, Karel Slezák!

Zemřel boxující muž, kterého možná uštvala média, Karel Slezák!

"Zemřel muž, kterého možná uštvala média, Karel Slezák," napadne nejednoho z čtenářů, který si přečetl informaci o úmrtí novináře, který boxoval s jiným novinářem v hotelu, z kterého dvě hodiny předtím po sledování sčítání hlasů odešel prezident Miloš Zeman.

Obrázek z videa rvačky novinářů
8. února 2018 - 09:01

Uštvání Karla Slezáka zájmem médií pro Blesk nevyloučil ani Slezákův přítel rovněž boxér Rostislav Osička.

Media však i této smutné zprávy zneužila a nepravdivě možná účelově informovala o tom, že Karel Slezák  byl ústřední postavou incidentu z volebního štábu prezidenta Miloše Zemana ...

Co tedy není pravda na zprávě, kterou si třeba přečetli čtenáři  Blesku, že  "Ve věku 73 let zemřel podle deníku Blesk podnikatel Karel Slezák, který byl ústřední postavou incidentu z volebního štábu prezidenta Miloše Zemana. Blesku to řekl jeho přítel Rostislav Osička. Slezák měl podle něj slabé srdce." ?

"Především ten boxující novinář Slezák neboxoval s jiným novinářem v místě volebního štábu Miloše Zemana. Prezident byl dávno pryč a v těch místech, kde ke střetnutí dvou novinářů došlo, byli  na jedné straně pouze příznivci Miloše Zemana, kteří tam měli k dispozici objednané a zaplacené jídlo a pití a to nebylo k dispozici novinářům. Ti se tam dostávali jednak za účelem se zdarma najíst a napít a pak i proto, aby natočili nebo na fotografovali jiného kumpána, který zkolaboval a byl ošetřovaný záchranáři," řekl nám k situaci reportér, který celou událost analyzoval podle záběrů na videu a sdělení určitého svědka.

Skandalizace Zemanových příznivců? Vždyť se novináři poprali mezi sebou


 Proč se tedy stále i při zveřejnění zprávy o úmrtí Karla Slezáka uvádí, že boxoval ve volebním štábu Miloše Zemana?

"To je jednoduché. Tohle se všem, kteří potřebovali nějak zpochybnit volbu prezidenta, hodilo. Není bez zajímavosti, že štáb Miloše Zemana v souvislosti s rvačkou jako první byl zveřejněný třeba v hotelu pracujícím štábem ČT24 nebo redakcí Seznam zprávy. Incident, který kdyby se stal jinde, by nikoho nezaujal, přišel vhod. Podařilo se zpochybnit tým lidí, který pomáhal prezidentovi k jeho vítězství a je jedno, že s tím incidentem neměl nic společného."

Není paradox, že Karla Slezáka pár dnů před jeho smrtí vyloučil Syndikát novinářů z řad svých členů i když se on za své emoce omluvil?

"Co vám na to mohu říci. Boxovat se každopádně nemělo a je jedno, kdo tu rvačku vyprovokoval, ale je tu pro syndikát žhavá otázka. Má se natáčet nebo fotografovat nějaké lidské neštěstí, ke kterému jistě ošetřování opilého člověka patří, nemělo by to být předmětem jednání etické komise onoho Syndikátu novinářů?  Jedna maličkost o úrovni kameramana, který se zúčastnil rvačky, však stojí za povšimnutí, až si budete třeba prohlížet video. Člověk, který si v místnosti hotelu a to ještě ve volebním štábu Miloše Zemana, jak se všude nyní tvrdí, nesundá čepici, nezlobte se, ale to je člověk, který nezná základní pravidla slušného chování. A s čepicí na hlavě natáčel celou událost s kamerou a s mobileem právě rovněž boxující kameraman IDnes."

(ps, Prvnizpravy.cz, foto:  z TV  záběry  rvačky novinářů)