Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Bus TV: WIFI pro cestující MHD v Pardubicích

Bus TV: WIFI pro cestující MHD v Pardubicích

Cestující městskou hromadnou dopravou v Pardubicích se budou moci od 1. března připojit k internetu prostřednictvím Wi-Fi.

Ilustrační foto
28.únor 2017 - 21:19
(Komerční sdělení)

Pardubice jsou navíc prvním městem v republice s online technologií, a to díky společnosti BUS TV, která provozuje vysílání ve vozidlech MHD. Ta od nového roku inovovala technologiia přichází s novým konceptem BUS TV live.

Nové obrazovky mají pro sledování cestujícími výhodnější umístění, jednotky jsou instalovány uprostřed vozidel nad uličkou, a to v deseti autobusech a pěti trolejbusech. Trolejbusy pokryjí především centrum města, autobusy jezdí i do příměstských částí a možnost využití internetu se tak otevře i lidem z okolí Pardubic. Všechny vozidla budou označena a na možnost využití Wi-Fi cestující upozorní i spot na obrazovkách.

„Na našich cestujících nám záleží, proto dbáme na to, aby pro ně bylo cestování městskou hromadnou dopravou komfortní. Možnost připojení se zdarma k internetu prostřednictvím Wi-Fi, díky novým jednotkám BUS TVlive, je bezesporu jedním z kroků, který k tomu vede,“ říkámístopředsedapředstavenstva pověřený řízením společnosti DPMP a.s. Ing. Tomáš Pelikán


Společnost BUS TV využívá k připojení a aktualizaci obsahu mobilní datové připojení od operátora O2. Díky Wi-Fi technologii umožnícestujícím připojení k internetu přímo ve vozidlech MHD v Pardubicích a příměstských obcích. Vysílání probíhá celkem na třiceti nových LCD obrazovkách.

„Díky unikátní kombinaci pevné a bezdrátové technologie může O2 nyní nabídnout připojení k internetu prakticky ve všech domácnostech v České republice. BUS TV live je pro nás příležitost zákazníky informovat o možnosti připojení v jejich konkrétní lokalitě a pomocí WiFi připojení během jízdy jim připravit i praktickou ukázku,“říká Jana Hruška, ředitel marketingu pro fixní a ICT služby O2 Czech Republic.

Původní offline obrazovky umístěné za řidičem byly nahrazeny novými, s větší úhlopříčkou a formátem 16:9.„Splnili jsme si jeden z našich cílů, skoro bych řekl i snů.Tato inovace, která je v souladu s trendem v této oblasti, byla jednou z klíčových. Unikátní technologie nabízí nové možnosti. Aktuální obsah na denní bázi. Operativní řízení kampaní klientů. Krátkodobé intenzívni kampaně na období v řádu dnů, což bylo dříve komplikované.Wi-Fi pro cestující je užitečná služba a jsme rádi, že ji můžeme ve spolupráci s O2 a DP uvést v život,“ uvádí Richard Prajsler, jednatel společnosti inpublic group s.r.o., provozovatele BUS TV.

(red,tm, pardubickenovinky.cz,foto:tm)