Svátek má: Matouš

Regiony

Velikost textu:

Celníci tentokrát nehonili pašeráky ale sami sebe

Jubilejní 35.ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích doslova proběhl o uplynulém víkendu na severu Čech, na úpatí hradu Doubravka, dominanty lázeňského města Teplice v Čechách.

Ilustrační foto z akce
11. září 2019 - 07:00

Tentokrát celníky nezajímaly drogy, nepovolené výherní automaty a prodej padělků značkových kondomů, ale běhání do kopce. Změřilo své síly přes sto celníků z různých koutů České republiky i Evropy. V teplickém hotelu Panorama se letos sešlo kromě zástupců krajských celních úřadů reprezentujících českou celní správu i 53 zahraničních účastníků ze 14 evropských zemí.

Úvodní míle
V pátek odpoledne se na start celnické míle postavilo rekordních 79 běžců a běžkyň. Trať dlouhou 1 600 metrů zdolal nejrychleji Andrew Connick z Irska v čase 05:05. Druhý doběhl Lukáš Studnař reprezentující Generální ředitelství cel s časem 05:08 a třetí skončil Tomas Gruslys z litevské celní správy s časem 05:21.

Foto ze závodu

V ženské kategorii si nejlépe vedla Ivana Klímová z Celního úřadu pro Kraj Vysočina, která zdolala mílovou trať v čase 06:33. Druhá doběhla Jana Bosáková (06:59) v dresu Generálního ředitelství cel a třetí proběhla cílem Silvija Dvilaityte (07:05) z Litvy.

Vzhůru k hradu
Na desetikilometrovou trať sobotního hlavního závodu, který odstartoval generální ředitel Celní správy ČR Milan Poulíček, vyrazilo 68 běžců, mezi nimi i 23 odvážných žen. S náročným terénem v okolí hradu Doubravka se nejlépe dokázal vypořádat dvaatřicetiletý Ir Andrew Connick, který zaběhnutým časem 35:47 stanovil nový traťový rekord. Další příčky patřili českým celníkům. Druhé místo obsadil loňský vítěz Zdeněk Krejčí z Celního úřadu pro Olomoucky kraj s vylepšeným osobním časem 37:23 před třetím Lukášem Studnařem (38:28).

V ženách kralovala Ivana Klímová, která potřebovala k zvládnutí 10 kilometrové trati čas 46:44. Druhá doběhla stejně jako na kratší trati Jana Bosáková, které stopky naměřily čas 50:43. Třetí skončila Silvija Dvilaityte (53:10). Závěrečný Vyřazovací závod měl české vítěze. V kategorii mužů zvítězil Lukáš Studnař a v ženách Magdalena Vydrová. Čeští celníci v silné konkurenci zahraničních kolegů obstáli.