Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Cenu jihočeské hejtmanky získala Rolnička

Cenu jihočeské hejtmanky získala Rolnička

Ocenění hejtmanky za pozitivní přístup ke zdravotně postiženým, získala Mateřská škola, základní škola speciální a praktická škola Diakonie Českobratrské církve evangelické Rolnička Soběslav. 

Sošku anděla předal K. Viktorové krajský radní P. Talíř
9.prosinec 2017 - 07:30

Jak Jihočeskénovinky.cz informovala mluvčí jihočeského hejtmanství Hana Brožková, zařízení propojuje vzdělávací proces s odbornou péčí pomocí kompenzačních a rehabilitačních metod tak, aby umožnil pravidelnou školní docházku i žákům s nejtěžšími formami zdravotního postižení.

Cenu v podobě keramického anděla z Ateliéru Raboch v Trhových Svinech předal krajský radní Pavel Talíř. Keramická soška anděla strážného zde může sloužit jako symbol péče a ochrany, kterou Rolnička poskytuje postiženým dětem.


Radní Talíř navíc oceňuje, že zaměstnanci této organizace se snaží svým svěřencům najít i profesní uplatnění. „Rolnička se začala nedříve starat o děti, pak o dospělé, které umí i zaměstnat. A to je pro mě to nejdůležitější, že svou profesi dělají všichni srdcem,“ vysvětlil krajský radní.

„Je to pro nás vlastně první oficiální ocenění, ale kdo nás zná, ví, že ač jsme dvě organizace, vše děláme dohromady a v tom je naše síla,“ vysvětlila ředitelka školy Kamila Viktorová a nastínila možnosti zaměstnávání klientů. „Máme úžasný projekt dobročinných obchodů, kde zaměstnáváme výhradně lidi se zdravotním postižením,“ upozornila ředitelka a ocenila spolupráci s krajským odborem školství, který organizaci podporuje a nevnímá ji jako konkurenční, jako se tomu děje jinde.


Cena hejtmanky za pozitivní přístup ke zdravotně postiženým je udělována v rámci krajského plánu vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením. Cenu mohou obdržet organizace, které se dlouhodobě vyznačují pozitivním vztahem k osobám se zdravotním postižením a to v oblasti vzdělávání, zaměstnávání a volného času.
                                                 
(vm,jihoceskenovinky.cz,foto:KÚ Jihočeského kraje)