Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč se blíží svému finále

Festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč se blíží svému finále

Festival o nadcházejícím víkendu nabízí hned dvě akce. V pátek 4. května koncert Lubomíra Brabce v evangelickém kostele v Proseči a v neděli 6. května operetu Cikánský baron.

Lubomír Brabec
1. května 2018 - 11:30

Kytarový virtuos Lubomír Brabec v letošním roce slaví své 65. narozeniny. V rámci svého jubilejního koncertního turné se jeho jméno objevilo i na programu 15. ročníku skutečského festivalu.

„Nabídka vynikajícího interpreta nás zaujala, a protože jsme ve spolupráci s Městem Proseč zamýšleli rozšířit program festivalu i do tohoto města a velmi vstřícně zareagovali i představitelé Českobratrské církve evangelické v Proseči, dohodli jsme se na umístění tohoto koncertu ve zdejším evangelickém kostele,“ popsala rozšíření festivalu Lenka Frídlová z Městského úřadu Skuteč.

Hrnčířská sobota na Veselém Kopci u Hlinska

„Koncert je v předprodeji vyprodán, ale na místě bude ještě cca 20 vstupenek k dispozici. Začátek je v 18 hodin,“ doplnila Frídlová.

Beznadějně je vyprodaná opereta Cikánský baron, kterou v Kulturním klubu Skuteč uvede Slezské divadlo Opava. Dle pořadatelů byl zájem o atraktivní titul enormní.  O výpravnosti představení svědčí i množství účinkujících. Z Opavy do Skutče přijedou 3 autobusy s 80 vystupujícími a 35 členy orchestru.

Poutní kostel na Chlumku září jako nový


O následujícím víkendu bude skutečský festival ukončen. V pátek 11. 5. zazní na zimním stadionu již také beznadějně vyprodaný hudební projekt Proměny skupiny Čechomor a Moravské filharmonie Olomouc. Patnáctý ročník slavnostně zakončí pěvecký galakoncert legendární sopranistky Gabriely Beňačkové a nadaného tenoristy Jakuba Pustiny.

Pardubickénovinky.cz informoval Matěj Zelinka, Městský úřad Skuteč.


(jv,pardubickenovinky.cz,foto:festivalhudebniskutec)