Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

FN Brno zakoupila operační optiku pro Dětskou nemocnici

FN Brno zakoupila  operační optiku pro Dětskou nemocnici

Fakultní nemocnice Brno zakoupila díky daru společnosti Swiss Life operační optiku pro Dětskou nemocnici.

Ilustrační foto
22. února 2018 - 11:00

Společnost Swiss Life Česká republika dlouhodobě podporuje Dětskou nemocnici v Brně. Nyní umožnila pořízení laparoskopických a cytoskopických optik částkou 210 000 Kč.  Za dobu vzájemné spolupráce již společnost Swiss Life podpořila Dětskou nemocnici v Brně více jak milionem korun.

Společnost Swiss Life se v rámci svých CSR aktivit snaží pomáhat také při modernizaci vybavení v nemocnicích, díky kterému je dětem poskytována péče nejvyšší kvality. Mezi takové projekty patří i finanční pomoc při zakoupení laparoskopických a cystoskopických optik pro Dětskou nemocnici Brno, jejichž nákup Obchodní oddělení Fakultní nemocnice Brno řádně soutěžilo.

„Swiss Life Česká republika podporuje již více jak deset let důležité projekty, které přinášejí zkvalitnění péče. K takové pomoci řadíme i pořízení operačního vybavení pro Dětskou nemocnici Brno. Věříme, že dětem přinesou operační optiky zkvalitnění poskytované péče a ulehčí léčbu. Jsme velice rádi, že můžeme lékařům pomoci v jejich náročné práci. Každý dětský život, který se také díky novému vybavení podaří zachránit, bude úspěchem k nezaplacení,“ uvádí Karel Šulc, ředitel divize Medical, Swiss Life Select Česká republika.


„Laparoskopické a cytoskopické optiky umožní minimálně invazivní chirurgické nebo urologické výkony při laparoskopických výkonech (průměr 5 mm) nebo při cystoskopii ledvin (průměr 2,7 mm). Pro dětské pacienty je to mnohem méně namáhavý výkon a další výhodou je i rychlejší zhojení a i menší riziko komplikací,“ řekl MUDr. Ing. Miroslav Fupšo z Oddělení zdravotnické techniky Fakultní nemocnice Brno.

Jihomoravskenovinky.cz informovala Mgr. et Mgr. Beatrix Křížová z Fakultní nemocnice Brno.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.fnb)