Svátek má: Lukáš

Regiony

Velikost textu:

Krajská konference EVVO nabídne pestrý program

Krajská konference EVVO nabídne pestrý program

„Objevujeme a pozorujeme přírodu“, takové bude hlavní téma již 17.Krajské konference o environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě ve Zlínském kraji, kterou tradičně uspořádají spolek Líska, Alcedo – středisko volného času Vsetín a Zlínský kraj. 

Ilustrační foto
22. října 2017 - 07:30

Uskuteční se v úterý 7. listopadu 2017 na Fakultě technologické UTB Zlín a opět bude určena nejen pedagogům a odborným pracovníkům, ale celé široké veřejnosti. Akce proběhne pod záštitou radního Zlínského kraje pro školství Petra Gazdíka.


V úvodní dopolední části čeká na její účastníky například referát na téma zkoumání přírody pomocí DNA, doplněný o představení aktivit, které v této oblasti školám nabízí Fakulta technologická UTB. K vidění budou také prezentace školního programu „Les ve škole“, který motivuje žáky, aby měli rádi les, zkoumali ho a pečovali o něj, a programu „Jděte ven“ zacíleného na to, aby rodiče trávili s dětmi více času venku. Odpolední část programu bude zaměřena na celkem šest pracovních dílen, kde budou připraveny nejrůznější interaktivní hry, aktivity, výukové metodiky nebo publikace. Na konferenci budou také předány certifikáty v soutěži o titul Regionální výrobce podporující místní udržitelnou ekonomiku 2017 a Cena za přínos k rozvoji EVVO ve Zlínském kraji za rok 2017.

V rámci doprovodného programu se představí také některé neziskové organizace, školy i další vzdělávací subjekty ze Zlínského kraje, stejně jako regionální výrobci. Návštěvníci budou mít i možnost prohlédnout si prostory fakulty.

Pro Zlinskenovinky.cz Mgr. Renata Janečková, tisková mluvčí Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Zlínský kraj)