Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

Na račickém kanále se natáčely spoty pro šampionát

Na račickém kanále se natáčely spoty pro šampionát

Na Labe aréně v Račicích se v těchto dnech usilovně pracuje na tom, aby byl celý areál připraven na Mistrovství Evropy ve veslování, které se na kanále v Račicích koná od 26. do 28. května. 

Račický areál
24.duben 2017 - 07:00

V plném zápřahu je i Ondřej Synek, mistr světa a bronzový medailista z olympiády v brazilském Riu.


Rychlostní kanoista Martin Fuksa se chystá na natáčení reklamního spotu. Venkovní teplota na kanále se pohybovala kolem nuly.

„Pro mě to bude obrovská motivace. Přijedou nás osobně podpořit rodinní příslušníci, kamarádi. Už se nemohu dočkat, až si zazávodím před domácím publikem,“ uvedl na středeční tiskové konferenci čtyřiatřicetiletý zkušený veslař. Ten si zkusil „v teple“ veslařský trenažér.


Zde už probíhá samotné natáčení.

Naopak za velmi chladného počasí si jel vyzkoušet dvoukilometrovou trať rychlostní kanoista Martin Fuksa, který bude pro změnu českou nadějí pro světový šampionát, jenž se bude v Račicích konat na konci srpna.

„Příprava probíhá hladce. Nedávno jsme se vrátili z teplých krajin sem do docela velké zimy. Sice je ta příprava momentálně trošku složitější, ale jsme zvyklí a nevadí nám to. Těším se na všechno, co mě letos čeká,“ uvedl mladý a talentovaný Fuksa poté, který v teplotě lehce nad nulou točil promo video jako upoutávku na srpnové Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Dalším českým želízkem na tomto vrcholném podniku sezony bude zcela jistě i Josef Dostál.

Podle webu Ústeckého kraje

(lh,usteckenovinky.cz,foto Ústecký kraj)