Svátek má: Luděk

Regiony

Velikost textu:

Nemocnice Valašské Meziříčí modernizuje lůžkový fond

Nemocnice Valašské Meziříčí modernizuje lůžkový fond

Nemocnice Valašské Meziříčí letos dokončí celkovou modernizaci lůžkového fondu. Kvalitní lůžka jsou přitom základem zvyšování kvality poskytované péče.

Ilustrační foto
16. dubna 2019 - 07:30

Od roku 2012, kdy s modernizací lůžkového fondu vedení nemocnice začalo, bylo prozatím pořízeno celkem 184 elektricky polohovacích postelí včetně antidekubitních matrací na standardní oddělení a jednotky intenzivní péče v celkové hodnotě převyšující 7 miliónů korun. Posledních 35 lůžek bude dodáno během letošního roku na gynekologicko-porodnické oddělení.Starší postele již neodpovídaly standardním požadavkům.

„Nová moderní polohovací lůžka s antidekubitními matracemi přinesla pacientům především vyšší komfort a pohodlí. Dokončení modernizace lůžkového fondu pro nás znamená významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, bezpečí a také snížení rizika možného úrazu. Přidanou hodnotou je taktéž zmírnění fyzické zátěže u personálu,“ říká hlavní sestra Nemocnice Valašské Meziříčí Mgr. Jana Pelikánová.

S obměnou nemocničních lůžek začala nemocnice v roce 2012, kdy zakoupila 28 kusů lůžek na oddělení následné péče. V dalších letech se lůžkový fond postupně dále modernizoval, kdy například v létě loňského roku bylo pořízeno 71 moderních lůžek pro oddělení chirurgie a rehabilitace, 4 speciální lůžka na anesteziologicko-resuscitační oddělení a 6 lůžek na multidisciplinární jednotku intenzivní péče. V březnu tohoto roku se pak nemocnice dočkala dalších 46 kusů elektricky polohovatelných lůžek pro obě interní oddělení v hodnotě téměř 2 milióny korun.

„Lůžka jsou vhodná také pro pacienty s vyšší hmotností nad 200 kilogramů i pro lidi s vyšší postavou. Lůžka mají navíc dvoudílné sklopné plastové postranice pro snadnou manipulaci s pacientem. Díky ovladači si může každý pacient sám polohovat jednotlivé díly ložné plochy a také nastavit výšku lůžka. V rámci provádění bariatrických operací spatřujeme výhodu i v pořízení dalších dvou lůžek pro bariatrické a obézní pacienty s nosností do 320 kilogramů,“ dodává Mgr. Jana Pelikánová.

Kostel sv. Šimona a Judy ve Skřípli byl postaven Janem Adolfem z Kounic

Důležitá je přitom i kvalita matrací, které pacientům mohou zpříjemnit pobyt na lůžku. Díky speciálním zdravotním matracím s antidekubitním jádrem se sníží riziko vzniku dekubitů (proleženin), což jsou různě rozsáhlé rány vznikající především u dlouhodobě ležících pacientů.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Lucie Drahošová,  tisková mluvčí, AGEL a.s.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto AGEL)