Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Pachové ohradníky v lesích chrání Bynov před divočáky

Pachové ohradníky v lesích chrání Bynov před divočáky

Odbor životního prostředí děčínského magistrátu ve spolupráci s příslušnými mysliveckými spolky a Lesním úřadem Děčín o víkendu umístil v okolí městské části Děčín – Bynov pachové ohradníky.

Ilustrační foto
22. března 2019 - 07:00

Tyto ohradníky mají zabránit migraci černé zvěře do této lokality. Lidé v Bynově si dlouhodobě stěžují na migraci černé zvěře, která se pohybuje v blízkosti paneláků, rodinných domků a zahrádkářských kolonií. Z provedeného šetření jednoznačně vyplynulo, že černá zvěř působí škody na majetku jak lidem, tak i městu Děčín (na jeho pozemcích), navíc může dojít k ohrožení života a zdraví lidí, kteří se v této lokalitě pohybují. V současné době totiž dochází k zabřeznutí bachyní prasete divokého.

V lesích byly proto během soboty a neděle umístěny stovky pachových ohradníků. Magistrát města žádá všechny, kteří na ně narazí, aby je nepoškozovali nebo je neodnášeli. Zhruba za tři týdny bude nutné provést další postřik, aby byly pachové ohradníky dál účinné.

Krajská vědecká knihovna v Liberci zve na přednášku Gallasové a Clam-Gallasové

Pachové ohradníky se zavěšují na větve a patří prakticky k jedinému možnému řešení, jak zabránit migraci černé zvěře. Ta je v okolí Bynova enormní, pachové ohradníky proto byly v lesích rozmístěny v délce přibližně devíti kilometrů.

Pro Ústeckenovinky.cz Luděk Stínil, tiskový mluvčí, Magistrát města Děčín

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Děčín)