Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Plzeňští strážníci reprezentovali Plzeň při střeleckých závodech

Plzeňští strážníci reprezentovali Plzeň při střeleckých závodech

Sedm strážníků reprezentovalo minulý týden Městskou policii Plzeň při střeleckých závodech městských a obecních policií České republiky v rámci XX IV. ročníku „ O pohár ředitele Městské policie hl. m. Prahy“, které uskutečnily na střelnici v Chloumku u Mělníka.

Střelecké závody
12. října 2018 - 07:00

Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách. Rozhodovala hlavně přesnost a rychlost střelby. Závod byl organizován v kategorii tříčlenných družstev a jednotlivců. V konkurenci družstev plzeňští strážníci zabodovali a obsadili třetí místo. Ani v kategorii jednotlivců se neztratili a strážník ze stanice Územně strážní služby Jan Nesnídal vybojoval krásné sedmé místo.

Dočasný azyl v plzeňském zvířecím útulku našlo asi půl roční kotě. Do zařízení jej přinesla mladá žena, jež ho objevila v motoru svého zaparkovaného vozidla v Plzni na Borech. Kotě o své přítomnosti dávalo řádně vědět, z vypnutého motoru se ozývalo silné mňoukání. Majitelka auta se rozhodla ho sama chytit a odvézt do útulku, kde se teď o něj starají. Poznatek o umístění zvířete bude předán na MMP – odbor životního prostředí.

Hlídka městské policie obdržela ve středu v noci oznámení o ležícím podnapilé osobě u parkoviště před radnicí v centru města. Na místě nalezla značně opilého devětapadesátiletého Plzeňana. Pro silnou opilost kolující mu v tělu mu nebylo téměř rozumět. S provedením dechové zkoušky muž sice souhlasil, ale vzhledem k jeho stavu se ji u něj nepodařilo zdárně dokončit. Zároveň se muž nebyl schopen ani postavit na své vlastní nohy. Hlídka si proto přivolala své kolegy s vozem pro převoz podnapilých osob a pomohla jim Plzeňana naložit. Chvilku na to se muž ocitl v péči personálu záchytky.


Seznam osob, které Policie ČR hledala a strážníci městské policie je v tomto týdnu odhalili a strážcům zákona je předali, se opětovně rozrostl. Přibyl na něm údaj o dvou mužích.

Sedmadvacetiletý muž skončil na policejním oddělení poté, co byla městská policie informována o jeho přítomnosti v panelovém domě pod schodištěm v Sokolovské ulici. Oznamovatelka události ohlásila, že jim někdo neznámý spí v patře za výtahem. Strážníci muže ztotožnili a dalším prověřováním v policejních evidencích zjistili, že na předání jeho osoby mají příslušníci PČR právní zájem.


Druhého hledaného zajistila v podvečer na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni hlídka strážníků ze stanice Územně strážní služby. Měl smůlu, neboť si hlídka pamatovala jeho tvář z pátracích evidencí. Proto se jen provedenou lustrací potvrdilo, že na sedmadvacetiletého Plzeňana byl vydán příkaz k zatčení.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mmp)