Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

Požár lesnické techniky způsobil škodu za pět milionů

Požár lesnické techniky způsobil škodu za pět milionů

V Dlouhé Vodě na Bruntálsku pomáhal vrtulník s hašením lesních strojů a porostu, plameny napáchaly škodu za nejméně pět milionů.

Hasiči zasahují u požáru lesnické techniky
12. července 2018 - 12:00

Deset hasičských jednotek zasahovalo od pondělního (9. července 2018) odpoledne u požáru několika lesních strojů v místní části Města Albrechtice - Dlouhé Vodě.

Požár harvestoru, štěpkovače a vyvážečky v lesním porostu byl na operační středisko ohlášen pět minut po patnácté hodině. Na místo byly postupně vyslány jednotky ze stanic HZS MSK Krnov a Bruntál spolu s dobrovolnými hasiči obcí Vrbno pod Pradědem, Třemešná, Slezské Rudoltice, Osoblaha, Město Albrechtice, Liptaň, Krnov a Jindřichov.


Hasiči museli ihned po příjezdu na místo požár ohraničit a aktivně bránit jeho rozšíření hlouběji do lesa, vlivem vysokých teplot rovněž docházelo k explozím pneumatik na hořících strojích.

Krátce před sedmnáctou hodinou byl požár lokalizován a dále se nešířil, s celkovou likvidací na místě pomáhal vrtulník Policie ČR s bambi vakem.

Vyšetřovatel hasičů předběžně odhadl výši škody na 5 milionů korun, příčina vzniku je v šetření. Během zásahu byl lehce zraněn jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů, kterého záchranná služba ošetřila na místě.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: hasiči města Albrechtice)