Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

Recidivista znovu za mřížemi

Recidivista znovu za mřížemi

Kriminalisté obvinili sedmadvacetiletého muže ze Zlína z trestného činu krádež spáchaného ve spolupachatelství, kterého se dopustil pouhých šestnáct dnů po propuštění z věznice, kde si odpykával trest za krádeže z minulosti.

Ilustrační foto
20. července 2019 - 07:30

Muž má v rejstříku trestů pět záznamů, trestné činnosti se začal věnovat krátce po dovršení plnoletosti. Soud vzal recidivistu na návrh kriminalistů do vazby, hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody.Jeho o dva roky mladší komplic má v rejstříku trestů záznamů devět, z posledního výkonu trestu ho propustili před více než dvěma lety. Kriminalisté ho obvinili z trestného činu krádež, vyšetřován bude na svobodě.

Mladí muži se znají z výkonu trestu a potkali se koncem června ve Zlíně. Vypili společně několik piv i panáků tvrdého alkoholu a nad ránem si šli sednoutna zahrádku jednoho z barů ve Zlíně. Protože byl bar už zavřený, napadlo je, že by ho mohli vykrást. Mladší z mužů vzal pařez, který ležel opodál a rozbil s ním skleněnou výplň vchodových dveří. Uvnitř mu padla do oka pokladnička ve tvaru prasátka a číšnický flek, tak obě věci ukradl. Starší z mužů mezitím venku hlídal. O peníze se rozdělili a odešli do herny v centru města, kde jich většinu prohráli.Kriminalisté začali na případu pracovat po oznámení provozovatele baru, který uvedl, že mu někdo v noci odcizil z baru pokladničku se čtyřiceti tisíci korunami a číšnický flek s osmadvaceti tisíci korunami. Po zjištění veškerých bližších okolností policisté věděli, které známé tváře jsou pachateli krádeže. Oba recidivisté se ke svému jednání přiznali.  

Pro Zlinskenovinky.cz por. Bc. Monika Kozumplíková,tisková mluvčí, KŘ policie Zlínského kraje

(lh,zlinskenovinky.cz,foto archiv)