Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Senioři si vyzkoušeli záchranu života

Senioři si vyzkoušeli záchranu života

Ošetřit řezné poranění či popáleninu, jak pomoc člověku s mrtvicí, dusícímu se nebo se zástavou srdce. To vše si zážitkovou formou v rámci akce „Senior zachraňuje“ vyzkoušeli senioři v prostorách Domova na Dómském pahorku v Litoměřicích.

Ilustrační foto z akce
16. dubna 2019 - 07:00

Téměř stovka účastníků kampaně Místa přátelská seniorům a klientů domova byla rozdělena do skupin. Na pěti stanovištích, které zabezpečovali lektoři z Krokudy a ZDrSEM, si na vlastní kůži vyzkoušeli záchranu lidského života.

Foto z  ošetření

„Je skvělé, kolik se sešlo zájemců o tuto problematiku. Jsme rádi, že v dnešní době dokáží lidé myslet nejen na sebe, ale i na ostatní,“ sdělila Renáta Jurková, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích, jenž kampaň společně s partnery připravuje. „Těší mě, že se akce uskutečnila u nás. Nejen naši klienti se dozvěděli spoustu užitečných informací o první pomoci,“ dodala Jitka Věrnochová, vedoucí domova, jenž organizátorům propůjčil prostory.

„S aktivitou jsem velice spokojena. Může se to stát každému z nás a teď víme, jak se máme zachovat,“ zhodnotila účastnice Věra Šlégrová. Senior zachraňuje je čtvrtou akcí kampaně Místa přátelská seniorům. Další aktivitu, přednášku o dluhové pasti, připravuje již 16. dubna prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová.

Podle webu města Litoměřice

(lh,usteckenovinky.cz,foto město Litoměřice)