Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Slezská nemocnice má nový traumatologický rentgen

Slezská nemocnice má nový traumatologický rentgen

Špičkový traumatologický rentgen mají k dispozici lékaři Slezské nemocnice v Opavě.

Nový rentgen "v akci"
6. prosince 2018 - 12:00

Pořízení přístroje včetně stavebních úprav a likvidace starého zařízení vyšlo na 9,6 milionu korun včetně DPH. Vše bylo hrazeno z dotace EU. Moravskoslezskenovinky.cz o tom informoval mluvčí SZZ Krnov a SN v Opavě Jiří Krušina.

Nemocnice v minulosti podobný rentgen měla. „Přístroj jsme využívali 15 let. Loni v létě bohužel dosloužil. Proto jsme rádi, že se letos podařilo koupit nové zařízení tohoto typu,“ uvedl primář Radiologického oddělení Slezské nemocnice v Opavě Kamil Hudeczek.


Největší výhodou samotného přístroje je jeho šetrnost k pacientům. „Pacienta na nosítkách přivezeného od nehody, či pacienta na lůžku po operaci nemusíme nikterak překládat ani polohovat. Rentgen snímkuje ve třech libovolných rovinách, což obyčejné přístroje neumí,“ sdělil primář Hudeczek.

Ošetřovna není nikterak velká a lékaři radiologie využívají také variabilitu stolu rentgenu. „Klasické rentgeny mají pevný stůl. U tohoto typu rentgenu je stůl umístěn na jedné noze a je otočný. V případě, že zde máme pacienta na běžném lůžku či lehátku od záchranářů, samotný stůl rentgenu otočíme ke stěně a tím si vytvoříme dostatek prostoru k naší práci. Rentgen je plně využíván ke klasickému snímkování všech pacientů,“ dodal Hudeczek.

(vm, Moravskoslezskenovinky.cz, foto: SN v Opavě)