Svátek má: Sandra

Regiony

Velikost textu:

Snažil se zvrátit minulost. Teď mu hrozí rok vězení

Snažil se zvrátit minulost. Teď mu hrozí rok vězení

Od listopadu 2018 do první poloviny března 2019 asi neměl co dělat 37letý muž z Prahy.

Ilustrační foto
26. dubna 2019 - 07:00

Uchýlil se tak do neosobního světa internetové a mobilní komunikace, prostřednictvím které se snažil zvrátit minulost. Pravidelně a s takřka neochvějným zápalem, hraničícím neřkuli až s posedlostí, prostřednictvím telefonu a profilů na sociálních sítích, kontaktoval 30letou ženu. Namísto urážlivých esemesek měl raději zvolit květinu a vlídné slovo. Téměř 70 hovorů, na 50 výhružných zpráv a bezmála 180 esemesek adresoval své bývalé přítelkyni.


Vyhrožoval vším možným a snažil se vynutit si pozornost tam, kde o ní nikdo nestál. Jakmile se výhružky Pražana počaly stupňovat, žena se pochopitelně v obavě o své zdraví obrátila na ochránce zákona. 37letý muž však ve výhružkách neustával a dokonce rozeslal více jak pět desítek hrubých, urážlivých a výhružných zpráv i rodinným příslušníkům své bývalé partnerky. Onen pomyslný pohár tak přetekl. Neurvalcovo chování nezůstalo bez povšimnutí a jediný, kdo o něj projevil skutečný zájem, byli policisté.

Jakmile se mužům zákona podařilo zdokumentovat veškerou internetovou a mobilní komunikaci, pozvali si 37letého autora k podání vysvětlení. Pochopitelně ospravedlnit své jednání Pražan nijak nemohl, a proto jej policejní komisař obvinil z přečinu nebezpečného vyhrožování a nebezpečného pronásledování, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok.

O celé záležitosti informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)