Svátek má: Lukáš

Regiony

Velikost textu:

Tři páteční nehody aut v kolejišti ostravských tramvají

Tři páteční nehody aut v kolejišti ostravských tramvají

Ke třem nehodám automobilů v kolejišti tramvají vyjížděly během pěti hodin pátečního dne 20.10.2017 profesionální hasiči z Ostravy (HZS MSK).

Z místa nehody
22. října 2017 - 12:00

Obešly se bez zranění řidičů aut i cestujících v tramvajích. V prvním případě (Nová Ves) šlo o vjezd auta do kolejiště po srážce s druhým, u dalších dvou (Mariánské Hory a Slezská Ostrava) šlo o „klasický“ střet tramvaje s automobilem. Dvakrát přitom šlo o osobní automobil Ford Focus, ve Slezské Ostravě o dodávkový Volkswagen.

K první nehodě - dvou osobních aut v Nové Vsi v Opavské ulici - vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v pátek krátce před půl dvanáctou. Ford Focus skončil v kolejišti souběžně s kolejemi ve směru na Porubu. Silniční doprava zde byla průjezdná jedním pruhem, pouze zhruba na pět minut při vyprošťování focusu hasičským speciálem Bizonem byla uzavřena zcela.
    
Bizon přemístil do odstavného pruhu i druhé havarované osobní auto, které zůstalo stát na silnici. Vše bez úniku provozních kapalin. Hasiči rovněž usměrňovali provoz na silnici, nakonec uklidili střepy a plastové díly.

Ke druhé nehodě - ve Slezské Ostravě v ulici Podzámčí - vyjela jednotka HZS MSK ze stanice Slezská Ostrava v pátek krátce po půl čtvrté odpolední. Hasiči vyprostili a odtáhli havarovanou dodávku mimo silnici pomocí předního navijáku na jejich zásahovém vozidle, silnice zde byla zcela uzavřena čtvrt hodiny. Z dodávkového volkswagenu unikly na silnici provozní kapaliny, na něž hasiči použili nasákavý sorbent, který pak uklidili.


Ke třetí nehodě - střetu tramvaje s focusem - vyjela jednotka HZS MSK ze stanice Fifejdy v pátek po půl páté odpolední do Mariánských Hor ke křižovatce ulic 28. října a Prostorná. Tady měli hasiči minimum páce - havarované auto již odtlačili mimo silnici pracovníci dispečinku Dopravního podniku Ostrava s cestujícími. Nehoda se obešla bez úniku provozních kapalin.

O nehodách informoval Moravskoslezskénovinky.cz por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

(jv,moravskoslezskenovinky.cz,foto:hzs msk)