Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

V nemocnicích si připomenou Světový den dárců krve

V nemocnicích si připomenou Světový den dárců krve

Světový den dárců krve, který připadá na 14.června, si připomenou zdravotníci i dárci ve vsetínské a kroměřížské nemocnici.

Dárkyně krevní plazmy během odběru
13. června 2018 - 07:30

V Kroměříži přijdou zástupci tamního Klubu dárců krve poděkovat dobrovolníkům přímo při odběru a mají pro ně a pro jejich rodiny připraveno i zábavné odpoledne na dopravním hřišti. Ve Vsetíně se zase čekárna pro dárce krve stane improvizovaným rozhlasovým studiem, ze kterého se budou vysílat živé vstupy a rozhovory přímo do éteru.


U příležitosti nadcházejícího Světového dne dárců krve se uskuteční ve středu 13. června 2018 ve Vsetíně Darování krve s Kostka rádiem. Čekárna pro dárce krve se stane improvizovaným studiem, ze kterého budou vysílat živé vstupy, hovořit se bude o potřebě a podmínkách dárcovství, odpovídat na konkrétní otázky budou zástupci oddělení. Darovat krev přijdou ve spolupráci s Českým červeným křížem Vsetín i zástupci místních autoškol. Žádáme zájemce, aby se k odběru předem registrovali prostřednictvím telefonního čísla 571 818 605.

Na Transfuzní a hematologické oddělení Kroměřížské nemocnice přijdou během středečního rána nejen objednaní dárci, ale rovněž zástupci Klubu dárců krve Kroměřížska, kteří chtějí dobrovolníkům za jejich nezištnou pomoc poděkovat. Na odpoledne pak klub dárců připravil program na dopravním hřišti v Kroměříži.


Akce proběhne od 15.00 do 18.00 hodin, je určena pro rodiny dárců krve, ale přijít může kdokoliv, kdo sympatizuje s bezplatným darováním krve. Cílem je nenásilnou formou seznámit zejména mladou generaci s významem bezplatného dárcovství krve. Na příchozí čekají soutěže, testy, trenažér, alkobrýle, cvičení nebo setkání s primářkou transfuzního oddělení Kroměřížské nemocnice MUDr. Zdenou Hřebačkovou.

Pro Zlinskenovinky.cz Bc. Egon Havrlant, tiskový mluvčí Nemocnic Zlínského kraje.

(lh,zlinskenovinky.cz,foto Nemocnice ZK)